יעלון עולה למתקפה: מעט אחרי שהכריז רשמית על התמודדותו על הנהגת המדינה בבחירות הבאות, הגיע שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון לכנס פעילים ברחובות - ו"ירה לכל הכיוונים". בכנס שנערך לאחרונה, שקטעים ממנו שודרו הערב (שלישי) במהדורה המרכזית, סיפר יעלון לשומעיו על אחורי הקלעים בפרשת החייל אלאור אזריה - זו שהובילה לבסוף לעזיבתו. על הכוונת של יעלון: ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר החינוך נפתלי בנט ומי שהחליף את יעלון בתפקיד - שר הביטחון אביגדור ליברמן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"ישראל ביתנו השתלטו על האירוע", אמר יעלון בכנס. "חבר הכנסת לשעבר שרון גל מ'ישראל ביתנו' מתייצב בבית המשפחה, מייעץ להם לא לקבל את הסנגוריה הצבאית ואומר להם 'ידאגו כבר לסניגור'. השם שלי מוזכר על ידי הסניגורים יותר מאשר של החייל, גם בריאיונות שלהם אחרי. למה? מישהו שילם להם, לא ההורים. ההורים לא מבינים את זה עד היום - מי שמשלם מצפה שיהיו לזה תוצאות".

שר הביטחון לשעבר לא עצר בכך את המתקפה על ליברמן ומפלגתו: "היה מי שרצה לעשות מזה אירוע פוליטי על חשבונה של המשפחה המסכנה הזו ועל חשבונו של החייל - כי סניגור רציני היה בא אל החייל ואומר לו 'שמע, אחרי מה שאמרת ואחרי שיש עדויות כאלה אתה תורשע. תודה, תביע חרטה ותבקש מחילה'".

"תביע חרטה ותבקש מחילה" (צילום: חדשות 2)
"תביע חרטה ותבקש מחילה" | צילום: חדשות 2

יעלון גם סיפר על כרזות השנאה נגדו ונגד הרמטכ"ל איזנקוט, שהודבקו בקריה יום לאחר האירוע: "מי מימן את זה, המשפחה? מישהו החליט לעשות פוליטיקה". הוא הוסיף: "יום אחד יש הארכת מעצר ועולים לשם פתאום חבר הכנסת ליברמן, אז ח"כ והיום שר הביטחון, עם ברוך מרזל ובנצי גופשטיין ומשה פייגלין וח"כ אורן חזן - והם מתנפלים על בית המשפט ואומרים 'הוא זכאי, הוא גיבור'". ליברמן המשיך למתוח באותם ימים ביקורת חריפה על יעלון ואמר כי הוא "לא מאמין לשר הביטחון".

לא רק ליברמן הפך למוקד הביקורת: "לצערי בשישי בצהריים (יום לאחר הירי בחברון) גם שר החינוך מזהה את ההזדמנות הפוליטית – לא מתקשר אליי לשאול מה קרה, מה היה, לא מעניין אותו - והוא כבר מוציא פוסט מגבה לחייל ובמוצאי שבת כבר מתקשר להורים. ביום ראשון הוא מתנפל על ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל שלא מגבים את החייל. אני מגיע ביום שני לכנסת ויש התנפלות 'החייל הגיבור, החייל הגיבור' ותוקפים אותי".

יעלון עלה אז לדוכן וכינה את אזריה, ששמו עדיין היה אסור לפרסום, "חייל שסרח". גם בכנס שב והצדיק יעלון את דבריו: "מי יגן על הצבא במקרה כזה אם לא שר הביטחון?". הוא הוסיף ומתח ביקורת על נתניהו: "בשלב מסוים גם ראש הממשלה נוטש אותנו ועובר לצד השני. למה? כי יש סקר שמראה שרוב הציבור תומך בחייל – זו מנהיגות?"