השר לביטחון הפנים גלעד ארדן התייחס במליאת הכנסת לתקרית במהלך הפינוי ביישוב הבדואי אום אל-חיראן שבנגב, שבה נהרגו השוטר ארז לוי-עמדי והאזרח יעקוב אבו אל-קיעאן."הנהג לא הקשיב לשוטרים והתעלם מקריאותיהם", אמר ארדן - ותקף את יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה, שדרש להקים ועדת חקירה פרלמנטרית בנוגע לאירוע: "מכרת שקרים לתקשורת, כאילו אתה אדם תמים שנקלע לזירה. באת להסית אוכלוסייה שלמה כדי לשפוך דם". עודה השיב לו: "אתה בן אדם קטן". במקום פרצה מהומה והח"כים הערבים קראו קריאות לעבר ארדן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ארדן המשיך ותקף את עודה: "עמדת בראש מפגינים שזרקו אבנים על שוטרים. אני לא רוצה להגיד לך איך זה היה נגמר במדינה אחרת - שם אתה וחבריך הייתם צריכים להיות מזמן מאחורי סורג ובריח".

שני ההרוגים באירוע
ההרוגים בתקרית על רקע זירת האירוע | צילום: באדיבות המשפחות, רויטרס

השר לביטחון הפנים אמר כי "לפני כחודש וחצי נדרשה המשטרה במסגרת תפקידה לסייע בפינוי היישוב הבדואי הבלתי-חוקי אום אל-חיראן, זאת על-פי פסק דין של בית המשפט העליון ולמרות שטרם המבצע התקיימו דיונים והליכים שכללו חתימת הסכמים מאוד נדיבים עם 20 המשפחות במקום. צריך שהציבור יידע את זה.

"לצערנו, ביום הפינוי התקיימו הפרות סדר ומהומות שבמהלכן נדרס למוות ארז עמדי-לוי ז"ל על-ידי תושב המקום, יעקוב אבו אל-קיעאן. משום שהדברים נחקרים כרגע וכדי לא לפגוע במהלך החקירה, אני לא אפרט בשלב הזה על ממצאים עובדתיים שידועים למשטרה ואסתפק שהעובדה שהרכב של אבו אל-קיעאן עמד מונע עם אורות כבויים תוך התעלמות של השוטרים שביקשו ממנו לעצור והתחיל להתקדם, לא הותירו ספקות לגבי כוונותיו".