חנות AM:PM בתל אביב (צילום: חדשות 2)
חנות AM:PM בתל אביב | צילום: חדשות 2

ראשי הסיעות החרדיות בכנסת, ח"כ אריה דרעי מש"ס ומשה גפני ויעקב ליצמן מיהדות התורה, פנו הערב (שלישי) במכתב לראש הממשלה ובו דרישה שלא לאשר את התיקון לחוק העזר העירוני בתל אביב, ובכך לאפשר פתיחת חנויות בשבת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אין ביכולתנו ובכוונתנו להיות שותפים לפגיעה בכבודה של השבת וברמיסתה כפי שעולה מחוק העזר האמור ולפיכך, הננו דורשים כי בישיבת הממשלה, ממשלת ישראל תקבל החלטה ברורה וחד משמעית בדבר אי אישורו של חוק העזר האמור", כתבו חברי הכנסת במכתב ששוגר לנתניהו.

לצד "השמירה על קדושת השבת", ראשי הסיעות החרדיות אף התייחסו להיבטים חברתיים שעלולים להיפגע מפתיחת החנויות בשבת. "חוק העזר המוצע פוגע בזכויותיהם של העובדים הנדרשים לעבוד ביום המנוחה השבועי, יוצר אפליה ומביא לתחרות בלתי הוגנת בין סוחרים המבקשים וחפצים לשמור על יום מנוחתם השבועי".

לסיום סיכמו חברי הכנסת כי "מתן אישור לחוק המוצע מהווה פגיעה בסטטוס קוו, כאשר אין חולק כי המצב הקיים אינו מאפשר פעילות מסחר בשבת. ניסיון להכיר במצב הקיים שנוצר בחטא על ידי מפרי חוק, אשר פתחו עסקים לאורך השנים תוך הפרה בוטה של חוק העזר ופגיעה בצביונה של השבת, יש בו כדי ליתן שכר למפרי חוק".

החרדים פנו באופן פומבי לראש הממשלה, ככל הנראה בשל לחצים מצד הציבור החרדי שלא מוכנים להסכים לפתיחת חנויות בשבת בעיר תל אביב. מכתב זה תואם את דרישתם המוקדמת יותר שהממשלה כולה תדחה את ההצעה לתיקון חוק העזר העירוני, ועל כן הממשלה תדון בכך בישיבתה השבועית הקרובה.