פורשת מהמרוץ. גלאון (צילום: יהונתן סינדל - פלאש 90)
גלאון נגד ידיעות. | צילום: יהונתן סינדל - פלאש 90

לאחר חשיפת חדשות 2 כי במרכז "תיק 2000" נגד נתניהו עומדות שיחות בין רה"מ למו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס, מפרסמת היום (רביעי) ח"כ זהבה גלאון גילויים חדשים משלה - על מה שלטענתה היא שיטת הפעולה של העיתון. "נכנסתי לרשימה השחורה של העיתון", היא מספרת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"חודשים לפני ההצבעה על חוק ישראל היום' התחלתי לקבל טלפונים מלוביסטים, יחצ"נים ואפילו מכרים", כתבה גלאון בעמוד הפייסבוק שלה. "המסר היה פשוט: אם לא אתמוך בחוק, ידיעות ימחקו אותי. באלה המלים. 'לא תופיעי שוב בידיעות'".

לדבריה, בעיתון הבטיחו - וקיימו. "אפשר לספור על אצבעות יד אחת את מספר הפעמים שהופעתי מאז בעיתון של מוזס", היא מתארת. "עיתונאים שעבדו בידיעות סיפרו לי שכתבות עלי נעלמות פתאום בעריכה ושסיפורים שמזכירים אותי מקוצצים, נכנסתי לרשימה השחורה".

"כולם חשודים"? ברנע (צילום: פלאש 90 יוסי זמיר, חדשות)
"כולם חשודים"? ברנע | צילום: פלאש 90 יוסי זמיר, חדשות

"להוריד את המסכות המיתממות"

את הדברים כתבה גלאון בעקבות טור "כולם חשודים", שפרסם היום בבוקר עיתונאי בכיר בידיעות אחרונות וחתן פרס ישראל נחום ברנע, בו התייחס לפרשה, והסביר כי הוא מופתע. "כל זה לא חדש למי שעבד ב"ידיעות" ובטח שלא לברנע. סיפרתי לו את זה בעצמי", הבהירה גלאון. "אבל היום נראה שחתן פרס ישראל לתקשורת הפך לחירש-עיוור. הוא לא ידע על הרשימות השחורות, ולא ראה איך העיתון שלו הפך לפיון בשחמט העברייני של מוזס ונתניהו. כאילו הכל קרה בעיתון אחר, בארץ אחרת.

"הגיע הזמן גם להוריד את המסכות המיתממות של כמה מבכירי "ידיעות", שמתנהגים עכשיו כאילו הם מעולם לא חשדו שדבר כזה יכול לקרות בעיתון שלהם", כתבה. "האמת היא שעסקאות כאלה לא יכולות לצאת לפועל בלי שיתוף פעולה של בכירים בעיתון. בלי שהעורכים ידעו, בלי שהעיתונאים ידעו".

במקביל התייחס היום לראשונה גם ח"כ יאיר לפיד לפרשת נתניהו-מוזס. "במישור הפלילי, צריך לתת למשטרה לסיים את החקירה", אמר לפיד כשענה על שאלות גולשים בעמוד הפייסבוק שלו. "במישור הציבורי - זה לא חייב להיות ככה. לא כולם כאלה. יש שמספיק אנשים גם בתקשורת וגם בממשל שהולכים על קו מאוד ברור של דמוקרטיה וחופש ביטוי והפרדה בין התקשורת לשלטון. לא הכל שקר, לא כולם שקרנים".