טיבי: החיים של ערבים שווים פחות (צילום: פלאש 90, חדשות)
"אהיה רה"מ". טיבי | צילום: פלאש 90, חדשות

ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) הגיב היום (חמישי) לדבריהם של ראש הממשלה נתניהו ונשיא ארצות הברית בנוגע לזניחת המחויבות האמריקנית לרעיון שתי המדינות, ואמר כי אם תהיה מדינה אחת לישראלים ולפלסטינים - הוא מעריך שהוא זה שיעמוד בראשה. "אם דבר כזה אכן יתממש, אני אהיה ראש הממשלה", אמר בריאיון לרשת CNN.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני יכול לומר עכשיו שאם זה יהיה המצב אני אתמודד לתפקיד", הצהיר טיבי. "ואני יכול להבטיח שאנצח את נתניהו". טיבי הוסיף כי בתרחיש של מדינה אחת, יחול שינוי דמוגרפי כך שהפלסטינים יהפכו לרוב. "כל הפלסטינים יצביעו לי", אמר. "גם חלק מהיהודים הישראלים יצביעו לי ונתניהו יפסיד".

נתניהו חשש להביך את ממשל טראמפ (צילום: רויטרס)
נתניהו וטראמפ בוושינגטון | צילום: רויטרס

אמירותיו של טיבי הגיעו בעקבות הצהרותיהם המשותפות של של טראמפ ונתניהו בוושינגטון. כשטראמפ נשאל האם הוא מוכן לוותר על פתרון שתי המדינות והאם יסכים לסיפוח, ענה הנשיא כי הוא יאהב את הפתרון ששני הצדדים יאהבו. "חשבתי במשך תקופה שפתרון שתי מדינות יהיה קל יותר, אבל אם ישראל והפלסטינים יבחרו בפתרון אחר, אז אני שמח", אמר טראמפ. בנושא העברת שגרירות ארה"ב לירושלים, ענה הנשיא כי "אני אשמח לראות את זה קורה. אנחנו בוחנים את זה היטב".

גם רה"מ נתניהו נשאל על חזרה מרעיון שתי המדינות, והבהיר כי ישנם שני תנאים לשלום אותם הזכיר לפני שנים והם לא השתנו. "תנאי ראשון הוא הכרה פלסטינית במדינה היהודית והפסקת הקריאה להשמדת ישראל", אמר נתניהו. "שנית, ישראל צריכה לשמור על שליטה ביטחונית בגדה. למרבה הצער, הפלסטינים דוחים את שני התנאים הללו. הם ממשיכים לקרוא להשמדת ישראל בבתיה"ס, במסגדים, בספרי הלימוד. הם אפילו מכחישים את הקשר ההיסטורי שלנו למולדת שלנו. הם לא מכחישים רק את העבר, הם מרעילים את ההווה".