יוזם חוק "ישראל היום", חבר הכנסת איתן כבל (המחנה הציוני), הגיע לאולפן "פגוש את העיתונות" והתייחס לפרשת נתניהו-מוזס ולתמלילי השיחות שנחשפו אמש (שישי) ב"אולפן שישי": "כשהגשתי את חוק 'ישראל היום', לא הכרתי את נוני מוזס. ידעתי לאורך כל הדרך שאני צריך לשמור את עצמי מכל משמר כיוון שאהיה חשוף למתקפות, אבל הוא דיבר איתי כמו ששוקן (עמוס שוקן, מו"ל עיתון 'הארץ' - ר.מ) מדבר איתי על דברים שנוגעים לעיתון שלו". כבל הוסיף: "הדברים שפורסמו מקוממים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

כבל הוסיף: "אני לא חלק מהסיפור המסריח הזה. עם נתניהו אין לי סיג ושיח". על הפגישות בין ראש הממשלה למו"ל ידיעות אחרונות הוא אמר: "משוחחים בסוג כזה של התנשאות שני אנשים שמתעבים זה את זה. אני מרגיש איום ונורא. הדברים מבחילים וגורמים לי לתחושה קשה מאוד". הוא התייחס לעדות שמסר במשטרה בנוגע לפרשה: "ביקשו לדעת האם נוני או ראש הממשלה ביקשו ממני להתחיל מהלך כזה או אחר. מהרגע שהחוק עבר בקריאה טרומית - לא ניהלתי עם אף אדם סיג ושיח בנושא".

אמש (שישי) חשף גיא פלג ב"אולפן שישי" פרטים דרמטיים על הפרשה ואת תוכן חלק מהשיחות שקיימו ראש הממשלה ומו"ל "ידיעות אחרונות", שלפיהם עולה החשד שהשניים ניסו לתאם מהלך שיפחית את התחרות ל"ידיעות אחרונות" באמצעות חקיקה בכנסת. עוד חשף גיא פלג כי ראש הממשלה גם תיווך לכאורה בעסקה למכירת "ידיעות אחרונות" לקונה או שותף מטעמו. בעקבות הפרסום - תגובות סוערות במערכת הפוליטית.

השר לשעבר אבי גבאי, שהצטרף באחרונה למפלגת העבודה, דיבר הבוקר באירוע "שבתרבות" בבאר שבע, ואמר כי "בנימין נתניהו סיים את דרכו ההיסטורית במדינת ישראל כראש ממשלה. פרשת נתניהו-מוזס היא הפרשייה הכי חמורה שהייתה במדינת ישראל אי פעם בהקשר של נתניהו, כי עד היום ראינו אותו עם הרבה מאוד פרשיות שגרמו, לי לפחות, להתבייש".

גבאי המשיך: "כשאתה רואה את השיחה הזאת - ואף אחד לא מכחיש את הדברים - אתה רואה איך מנהלים משא ומתן על התודעה שלנו בשביל כסף. אם זה לא פלילי, אם זה לא שוחד - אז אני לא יודע מה זה שוחד ועל הדבר הזה נתניהו צריך ללכת ולפנות את הכיסא שלו, כי זה כבר שיא השיאים".

סגן יושב-ראש הכנסת, ח"כ מאיר כהן, דיבר גם הוא ב"שבתרבות" בבאר שבע, ואמר: "כשמדברים על רודנות ורוח של פשיזם זה מתחיל בהשתלטות על אמצעי תקשורת. אם שניהם עשו עסקה - שמור לי ואשמור לך - במדינה דמוקרטית, זה דבר שלא רק שצריך להוקיע אותו, אני מאוד מקווה שהוא יגיע למסלול שבו אנשים יצטרכו לשלם על דבר כזה".

חברת מפלגתו של גבאי, ח"כ סתיו שפיר, כתבה בעמוד הפייסבוק שלה כי "הקלטות נתניהו-מוזס שפורסמו בערוץ 2 חושפות את הקלות המפחידה שבה סוחרים ראש הממשלה ואחד המו"לים הגדולים בישראל ביכולת שלנו, האזרחים, לדעת באמת מה קורה כאן. שני אנשים שאחריות עצומה על עתיד המדינה מוטל על כתפיהם מוכנים למכור אותו בתמורה לכוח אישי. בידיעה שכשמהאזרחים נשללת הזכות לדעת - נשללת מהם הזכות לדמוקרטיה".

חבר הכנסת עופר שלח (יש עתיד) כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "ציבורית, מה שאנחנו כבר יודעים הוא פרשייה חמורה מאין כמוה. לכאורה, יש לפנינו ראש ממשלה שמתייחס לעיתונים כאל משהו שמספסרים בו כדי להבטיח שלטון, ומו"ל של העיתון הגדול בישראל שמוכן לסחור בעמדות של עיתונו למען שרידותו. פלילי או לא, זה לא יכול להיגמר בלי שנדע מה קרה פה, עד הפסיק האחרון". שלח הוסיף כי "היועץ המשפטי לממשלה צריך להתחייב שבכל מקרה יפורסמו תמלילי השיחות האלה - מיד לאחר ההחלטה אם יהיה כתב אישום".

תמלילי שיחות נתניהו-מוזס

מוזס: "מה השורה התחתונה, איך אפשר לעשות את זה מהר?
נתניהו: "אפשר לחוקק את זה.  אני רוצה לדבר עם הג'ינג'י (שלדון אדלסון), הוא בעוד שבועיים בארץ".

מוזס: "צריך לראות איך אפשר לעשות משהו שהוא יכול לחיות איתו. אולי חוק אחר. אני רוצה להקל, לא מחפש להקשות. צריך שאיתן כבל יבוא ואיש שלך בכנסת".

נתניהו:"ושאיתן יגיד - 'אני רוצה להגיע לפשרה'. אולי נשכנע אותו שיירד מהחוק הגורף".

מוזס: "לאיזו ועדה בכנסת זה הולך?".

נתניהו: "נקים ועדה מיוחדת".