עוד לפני שהתבררו הפרטים - אמרו גורמי אכיפת החוק שתיק 2000 יגרום ל"רעידת אדמה". הערב (שבת), פורסמו ב"חדשות סוף השבוע" תמלילים חדשים ודרמטיים של השיחות שהתקיימו בין ראש הממשלה נתניהו למו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון (נוני) מוזס, בהם הם נשמעים "סוחרים" בעיתונאים, מבקשים להשתיק חלק מהם ומשוחחים על המשא ומתן שקיימו השניים על הקו של העיתון.

להלן תמלילי השיחות שפורסמו הערב ב"חדשות סוף השבוע":

מוזס: "תן לי ימני (עיתונאי בעל דעות ימניות), אני אומר לך את זה כבר הרבה זמן".
נתניהו: "אני לא יכול להמציא. חגי סגל, שלדון לקח אותו להיות עורך 'מקור ראשון'".
מוזס: "זה מקצוע לנווט תקשורת".
נתניהו: "אני מדבר עם רב אמן, בתור רב אמן".
מוזס: "אתה..."
נתניהו: "אתה רב אמן כזה"
מוזס: "תביא מישהו שיכתוב מחר בבוקר מאמרים, נו תביא. כבר מחר בבוקר, בלי קשר לכלום, לפני החוק, לפני הכול. מנסה להראות לך רצון טוב. תביא".
נתניהו: "קח את הבחור הזה. הכדורגלן הזה, אבי רצון".
-(נוני מוזס מביע אי הסכמה)-

שיחות נתניהו ומוזס (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2

נתניהו: "מה אכפת לך?"
מוזס: "עזוב את זה, אני צריך לשמור עליך מפניך. צריך מישהו שיכול לכתוב באמצע השבוע מאמרים. תן לו (לארי הרו) 2-3 שמות ואנחנו נפנה אליהם, אבל צריך לבדוק איתם שלא התבטאו פומבית בנושא החוק".
נתניהו: "כל יום, איך קוראים לבחורה הזו?"
מוזס: "סימה (העיתונאית סימה קדמון)?"
נתניהו: "כל יום, יש לי אחד שהורג אותי, איך קוראים לו? אברמוביץ'".
מוזס: "דיברנו שנתיים ואמרנו שאם מסתדרים, אתה צריך למצוא דרך וזה לא מסובך. נחום".
נתניהו: "מה עם אמנון?"
מוזס: "אני אפילו לא רוצה להתחיל להתווכח איתך אם הוא עובד אצלי. זה עובד אצלי? אלה אפשר להגיד להם מה לעשות? לאמנון אפשר להגיד מה לעשות? בחייך, הוא רוצה שברק יחזור, זה מה שהוא רוצה".
נתניהו: "בסדר, שאמנון יהיה מאוזן".
מוזס: "לא, לא. אני יכול לקחת על האנשים שלנו. סימה ונחום, אלה? זו העבודה שלך. אמרתי לך".
מוזס: "תהיה פה רעידת אדמה (שינוי קו המערכת של ידיעות אחרונות). זה יהיה משהו שצריך להיות חכמים איך עושים את זה".
נתניהו: "אנחנו מדברים על מתינות, על תקשורת סבירה, להוריד את רף העוינות אליי מ-9.5 ל-7.5".
מוזס: "זה ברור לי. עזוב, צריך לדאוג שתהיה ראש ממשלה"
נתניהו: "אני חושב שבשביל המדינה צריך לדאוג".
מוזס: "אמרתי לך, לשמחתך אתה המשוגע שרוצה להיות ראש ממשלה - אז לבריאות, תהיה".

שיחות נתניהו ומוזס (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2
שיחות נתניהו ומוזס (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2

אמש פורסם ב"אולפן שישי" חלק נוסף מהשיחות בין נתניהו למוזס:

מוזס: "מה השורה התחתונה, איך אפשר לעשות את זה מהר?
נתניהו: "אפשר לחוקק את זה.  אני רוצה לדבר עם הג'ינג'י (שלדון אדלסון), הוא בעוד שבועיים בארץ".

מוזס: "צריך לראות איך אפשר לעשות משהו שהוא יכול לחיות איתו. אולי חוק אחר. אני רוצה להקל, לא מחפש להקשות. צריך שאיתן כבל יבוא ואיש שלך בכנסת".
נתניהו:"ושאיתן יגיד - 'אני רוצה להגיע לפשרה'. אולי נשכנע אותו שיירד מהחוק הגורף".

מוזס: "לאיזו ועדה בכנסת זה הולך?".

נתניהו: "נקים ועדה מיוחדת".

כבל: "מוזס דיבר איתי לגבי חוק 'ישראל היום'; הדברים שפורסמו מקוממים"

יוזם חוק "ישראל היום", חבר הכנסת איתן כבל (המחנה הציוני), הגיע לאולפן "פגוש את העיתונות" והתייחס בריאיון לרינה מצליח לפרשת נתניהו-מוזס ולתמלילי השיחות שנחשפו אמש ב"אולפן שישי": "כשהגשתי את חוק 'ישראל היום', לא הכרתי את נוני מוזס. ידעתי לאורך כל הדרך שאני צריך לשמור את עצמי מכל משמר כיוון שאהיה חשוף למתקפות, אבל הוא דיבר איתי כמו ששוקן (עמוס שוקן, מו"ל עיתון 'הארץ') מדבר איתי על דברים שנוגעים לעיתון שלו". כבל הוסיף: "הדברים שפורסמו מקוממים".

כבל הוסיף: "אני לא חלק מהסיפור המסריח הזה. עם נתניהו אין לי סיג ושיח". על הפגישות בין ראש הממשלה למו"ל ידיעות אחרונות הוא אמר: "משוחחים בסוג כזה של התנשאות שני אנשים שמתעבים זה את זה. אני מרגיש איום ונורא. הדברים מבחילים וגורמים לי לתחושה קשה מאוד". הוא התייחס לעדות שמסר במשטרה בנוגע לפרשה: "ביקשו לדעת האם נוני או ראש הממשלה ביקשו ממני להתחיל מהלך כזה או אחר. מהרגע שהחוק עבר בקריאה טרומית - לא ניהלתי עם אף אדם סיג ושיח בנושא".

"פרשה חמורה, שיא השיאים"

בעקבות הפרסומים האחרונים - תגובות סוערות במערכת הפוליטית: השר לשעבר אבי גבאי, שהצטרף באחרונה למפלגת העבודה, דיבר הבוקר באירוע "שבתרבות" בבאר שבע, ואמר כי "בנימין נתניהו סיים את דרכו ההיסטורית במדינת ישראל כראש ממשלה. פרשת נתניהו-מוזס היא הפרשייה הכי חמורה שהייתה במדינת ישראל אי פעם בהקשר של נתניהו, כי עד היום ראינו אותו עם הרבה מאוד פרשיות שגרמו, לי לפחות, להתבייש".

גבאי המשיך: "כשאתה רואה את השיחה הזאת - ואף אחד לא מכחיש את הדברים - אתה רואה איך מנהלים משא ומתן על התודעה שלנו בשביל כסף. אם זה לא פלילי, אם זה לא שוחד - אז אני לא יודע מה זה שוחד ועל הדבר הזה נתניהו צריך ללכת ולפנות את הכיסא שלו, כי זה כבר שיא השיאים".

סגן יושב-ראש הכנסת, ח"כ מאיר כהן, דיבר גם הוא ב"שבתרבות" בבאר שבע, ואמר: "כשמדברים על רודנות ורוח של פשיזם זה מתחיל בהשתלטות על אמצעי תקשורת. אם שניהם עשו עסקה - שמור לי ואשמור לך - במדינה דמוקרטית, זה דבר שלא רק שצריך להוקיע אותו, אני מאוד מקווה שהוא יגיע למסלול שבו אנשים יצטרכו לשלם על דבר כזה".