שר האוצר משה כחלון התייחס היום (ראשון) במהלך מסיבת עיתונאים משותפת עם שר החינוך נפתלי בנט למשבר התאגיד, ואמר כי "הממשלה הקודמת עוללה לעובדי הרשות את שעוללה וזרקה אלי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"דברים טובים לקחת, דברים רעים להעביר למישהו אחר", המשיך כחלון. "זו שיטה ידועה, אפילו לא מקורית. אני ציפיתי שיעשו משהו חדש ומקורי אבל לא, כשטוב זה הם כשרע זה מישהו אחר. ובמנהיגות צריך ללכת עד הסוף. לכן אני אומר לכם - אנחנו נטפל באנשים האלה בצורה המייטיבית ביותר כמדינה. אחרים לא לקחו את האחריות, אנחנו כן".

בנט קרא לשמור על אחדות בממשלה. "אני קורא מפה לכל מרכיבי הממשלה ובראש ובראשונה לרה"מ - בואו לא נגרור את אזרחי המדינה למערכת בחירות יקרה ומיותרת", אמר. "בואו נחזק את הממשלה ולא נפיל אותה. בואו לא ניקח את המדינה לבחירות בגלל התאגיד".

נפתלי בנט (צילום: לע"מ, חדשות)
"לא ללכת לבחירות על התאגיד". בנט | צילום: לע"מ, חדשות

"תשאלו חייל בגבול הצפון, הוא לא ידע מה זה התאגיד", המשיך בנט. "תשאול מורה, חקלאי, הם לא ידעו על מה אנחנו מדברים, על מה המשבר הזה בכלל. תשאלו כל אזרח מימין או משמאל מה חשוב - יגידו לכם לא ללכת לבחירות. יש לנו מדינה לנהל והיא עומדת מעל הכל".

במסיבת העיתונאים משתתפים גם מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, מנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן, מנכ"ל משרד החינוך הנכנס שמואל אבואב, והממונה על השכר במשרד האוצר ערן יעקב.

מסיבת העיתונאים מגיעה על רקע המשבר החמור בקואליציה והאיומים בדבר פירוק הממשלה והליכה לבחירות - על רקע דרישתו של ראש הממשלה נתניהו לבטל את התחלת שידורי התאגיד. בעקבות המשבר, יצא היום שר הביטחון ליברמן נגד האפשרות ללכת לבחירות. "אני חושב שכל בר דעת מבין שהבחירות זה הדבר האחרון שעם ישראל זקוק לו בעיתוי הזה", אמר ליברמן.

"אני מקווה שעד לחזרתו של ראש הממשלה מסין תימצא פשרה כזו או אחרת שתאפשר תפקוד נורמלי של הקואליציה", הוסיף ליברמן. "אין שום סיבה לפרק את הקואליציה הנוכחית. כל אחד צריך לעשות את המקסימום כדי לשמור על העבודה התקינה".