שנה עברה מאז הריאיון האחרון שהעניק ראש הממשלה בנימין נתניהו לתקשורת ובדיון הערב (שבת) ב"פגוש את העיתונות" ניסו מומחים להסביר את החלטתו. סקר בחן מה חושב הציבור בנושא, ואזרחים ועיתונאים הציגו את השאלות שהיו רוצים לשאול אותו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

רינה מצליח יצאה לשוק התקווה בתל אביב כדי לברר עם האזרחים מה הם חושבים ומה היו רוצים לשאול את ראש הממשלה, והשאלות הנבחרות נגעו בעיקר במצב הביטחוני וביוקר המחייה. גם שורה של עיתונאים מכלי תקשורת שונים הציגה שאלות לנתניהו.

לרוב זה לא מפריע
לרוב זה לא מפריע | צילום:

סקר מכון מדגם שביצעו מנו גבע וד"ר מינה צמח בשיתוף Panel מעלה כי ל-54% מהאזרחים זה לא מפריע שראש הממשלה לא מתראיין לעומת 41% שהשיבו כי זה "מפריע מאוד" או "די מפריע".

התקשורת הוגנת?
התקשורת הוגנת? | צילום:

השאלה הנוספת בסקר נגעה ליחסה של התקשורת לנתניהו. השאלה: "הייתה האם התקשורת הישראלית הוגנת או לא הוגנת כלפי ראש הממשלה?".

14% השיבו שהיא "מאוד הוגנת", 31% ענו "די הוגנת", 27% סבורים שהתקשורת "די לא הוגנת", 17% אמרו כי היא "בכלל לא הוגנת" ו-11% ענו שהם לא יודעים.

מהליכוד נמסר בתגובה כי "אין הוכחה טובה יותר ליחסם של גורמים בתקשורת כלפי ראש הממשלה מאשר ההחלטה להקצות זמן גם בערב טראגי זה ליועצים לשעבר ומומחים בעיני עצמם רק כדי לבקר את ראש הממשלה בענייני זוטות".