עושה את הדרך לראשות הממשלה? לא קשה להבחין שיו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, שובר ימינה בתקופה האחרונה - ובנוסף, תמונות שלו עם כיפה וטלית הן לא נדירות. בריאיון שערכו עמו אמנון אברמוביץ' ועמית סגל בביתו בתל אביב, נשאל לפיד האם זה באמת הקו שהוא מאמין בו - או שמדובר באסטרטגיה שנועדה לקרב אותו להיות ראש ממשלת ישראל.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מדינת ישראל היא מדינה יהודית וצריכה להתנהל ככזו", אומר לפיד. בהתייחסו לטענות לפיהן הוא הולך "ימינה ולדת", הוא הוסיף כי "הגדרות של ימין ושמאל הן עייפות בעיני - לכן יש מרכז בישראל, והוא המשמעותי".

"אני לא מכחיש שאני רץ לראשות הממשלה, וזה מחייב אותי לעיסוק משמעותי בנושא המדיני", הצהיר שר האוצר לשעבר והעיד על עצמו שהשתנה. "אם מישהו חי חיים שלמים ואז הופך לשר אוצר, חבר קבינט בזמן מלחמה וחבר ועדת חוץ וביטחון ולא משתנה - יש לו בעיה גדולה", הוסיף.

לדברי לפיד, "מעלה אדומים היא חלק ממדינת ישראל, וכדי שהיא תישאר ככזו אנחנו חייבים להיפרד מהפלסטינים. זה מובן מאליו שמעלה אדומים וירושלים הן חלק מישראל, מה שלא מובן מאליו זה שדוקרים אותנו ברחובות - ולכן אנחנו צריכים לעשות הכל כדי להוציא את הפלסטינים מחיינו", נימק.

"מיד בסוף צוק איתן אמרתי שהמצב לא יכול להישאר כמו שהוא, ואנחנו חייבים ללכת למהלך מדיני גדול של פירוז תמורת שיקום", הוסיף חבר האופוזיציה, "יישובי עזה יושבים ומחכים לסבב הבא - והוא יגיע".