כץ הסכים למנוי איש שלומו של נתניהו (צילום: אוהד זיגנברג, פלאש 90)
עימות בישיבת הממשלה | צילום: אוהד זיגנברג, פלאש 90

בישיבת הממשלה שהתקיימה הבוקר (ראשון) נרשמה תקרית מביכה, לאחר שעימות פרץ בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין שר התחבורה ישראל כץ בנושא פעילותה של חברת המוניות הבינלאומית "אובר" בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הישיבה ציין כץ בחיוב את רפורמת השמיים הפתוחים שהנהיג. בתגובה לדברים אמר נתניהו כי במהלך ביקורו בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס שוחח עם מנכ"ל אובר שהביע ביקורת על התנהלותו של השר כץ.

נתניהו אמר לו כי הוא מקווה שהרפורמות לא נעצרות כשזה מגיע לשיקולים אחרים - זאת ברמיזה ללחץ שהפעילו על השר כץ נהגי מוניות שחברים במרכז הליכוד. כץ לא נשאר חייב והציע במחאה להעביר את הסמכויות בנושא למשרד ראש הממשלה. "תעביר", ענה לו נתניהו.

נכנס למושב האחורי ונורה למוות (צילום: רויטרס, חדשות)
צילום: רויטרס, חדשות

בשלב זה של העימות התרעם השר כץ והזהיר מפני האפשרות של נהג שיעלה נוסע למכוניתו וייקח אותו לשטחים. "מה תעשה אז?", הקשה כץ. תגובתו של נתניהו: "תפנה אותם אליי". אבל כאן לא הסתיים העימות. ‏כץ פנה לנתניהו ואמר: "אתה לא מנוע מלעסוק בנושא בגלל ניגוד עניינים?". נתניהו ענה לו: "תנוח דעתך, אני יכול", וכץ מיהר לעקוץ: "אני מחויב לישראלים ולא לאילי הון".

חברת אובר החלה את פעילותה בארץ באוגוסט 2014, אך טרם יושבה המחלוקת בנוגע לשירות אובר X, המאפשר לבעלי רכבים פרטיים להסיע נוסעים בתשלום. את ההתנגדות להפעלת השירות מובילים נהגי המוניות והם זוכים לתמיכת משרד התחבורה ומשרד האוצר בסוגיה.