מיוחד: כך ניצח נתניהו את הבחירות (צילום: עודד קרני, mako)
אין לו יריב. ארכיון | צילום: עודד קרני, mako

רשמית - נתניהו יתמודד מול עצמו: ועדת הבחירות בליכוד החליטה לערוך את הבחירות לראשות התנועה בחודש הבא, למרות העובדה שאף חבר מרכז או חבר כנסת לא הכריז על התמודדותו מול ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הקלפיות ייפתחו ותיערך בהן הצבעה בעד ונגד מועמדותו של נתניהו, למרות העובדה שהדבר כרוך בהוצאה כספית גדולה ואף יכול להוביל למבוכה לראש הממשלה אם חברי מרכז רבים יצביעו נגד מועמדותו.

לפני שבוע וחצי אישר מרכז הליכוד את הקדמת הבחירות לראשות המפלגה ל-23 בפברואר, כפי שיזם נתניהו - מהלך שנועד להבטיח את ניצחונו ועמידתו בראשות המפלגה עד 2023, ולהרחיק מהמעמד מתמודדים אפשריים כמו השר לשעבר גדעון סער.

אלא, שההרשמה להתמודדות על ראשות הליכוד נסגרה אתמול, ואף אדם מלבד נתניהו לא נרשם למירוץ. ביממה האחרונה דנו מוסדות הליכוד לגבי ההליך הראוי ובסופו של דבר החליטו, כאמור, שלא לבטל את הפריימריז.

הקלפיות לא ייפתחו? ארכיון (צילום: חדשות 2)
הקלפיות לא ייפתחו? ארכיון | צילום: חדשות 2

נתניהו לפעילים: "צריכים להיות ערוכים לכל תרחיש"

בכנס פעילים שנערך בחודש שעבר בראשון לציון, בהשתתפות השר גלעד ארדן וח"כ דוד ביטן, הסביר נתניהו מדוע החליט להקדים את הבחירות המקדימות להנהגת המפלגה - מהלך שלדבריו יחזק את הליכוד: "הרצוג אמר שישמור את נתניהו מאוחדת - כולם טובים, כולם כמובן ראויים, אבל אנחנו כנראה ראויים יותר ואני אומר את זה לא ברהב, אלא משכנוע פנימי עמוק - הליכוד מוביל את מדינת ישראל בדרך הנכונה ואנחנו צריכים להמשיך להוביל בענייני החברה, הכלכלה, הביטחון והמדיניות".

"אנחנו מובילים את המדינה בדרך אחראית ותקיפה, ואני מבקש מכם לעזור לי ולחבריי להמשיך את ההובלה הזו - אנחנו לא חוסמים אף אחד להתחרות", הוסיף. "ברוב המפלגות אין בכלל פריימריז - ללפיד אין, לכחלון אין, לליברמן אין, לדרעי גם אין פריימריז וייתכן שלאחרים גם אין אבל לא חשוב".

האירוע רב המשתתפים התקיים בביתו של שפי ששון, איש העסקים ומקורבו של ראש הממשלה, בראשון לציון. זוהי הפעם השלישית שנתניהו מגיע לביתו של ששון בשנה האחרונה כדי לדבר עם הפעילים הבכירים בליכוד.

"איש אינו יכול לתקוע לנו שאף על פי שהקואליציה הזו יציבה - והיא מאוד יציבה, אני חייב להגיד - אי אפשר לדעת מה יילד יום ולכן אנחנו צריכים להיות ערוכים לכל תרחיש", סיכם נתניהו. "מנגד, אני אומר לכם שאם נעשה את הדבר הזה אנחנו נרחיק את הבחירות, נייצב את הקואליציה ונחזק את הליכוד. עשינו את זה בעבר ויצאנו נשכרים - חשוב לגמור את כל התהליכים הפנימיים עכשיו: בחירת יו"ר מרכז הליכוד עכשיו ובחירות יו"ר מפלגה חודשיים לאחר מכן".