"עד שלא ניפרד מהפלסטינים ימשיכו להירצח פה יהודים" - כך אמר הערב ראש האופוזיציה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, שתקף את מדיניות הממשלה בריאיון ל"שש" עם עודד בן עמי. "ראש הממשלה לא עושה שום דבר והממשלה הזאת אימפוטנטית - זאת המציאות. עד שלא ניפרד מהפלסטינים יירצחו פה יהודים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי הרצוג, רק הפרדה פיזית בשטחי יהודה ושומרון תביא להרגעת המצב. "אני כבר כמה חודשים תובע מראש הממשלה ללכת להפרדה", אמר. "יש להשלים את הגדר שעוטפת את הגושים. דרום הר חברון ואזור גוש עציון פרוצים לגמרי".

הרצוג ציין כי שני הרוצחים שביצעו את הפיגוע היום בירושלים הם תושבי כפר עקב. "יש 28 כפרים פלסטינים בעוטף ירושלים שמרבית הישראלים אפילו לא מכירים", אמר הרצוג. "שימו חיץ! היה צריך לשים שם מחסום ברור מזמן".

יו"ר האופוזיציה הבהיר כי הוא אינו רואה כרגע היתכנות למימוש החזון של שתי המדינות, אבל ניתן ליישם צעדי ביניים ביטחוניים. "אם נביא להפרדה אנחנו נשמר את החזון הזה", הדגיש הרצוג. "כמובן נשאיר את צה"ל ולא נפנה התיישבות, אבל מחוץ לגדר ניתן לפלסטינים לפתח את הכלכלה והמשילות שלהם".

"יודע להציג מעולה את עמדתו". נתניהו (צילום: רויטרס)
"נתניהו לא עושה דבר" | צילום: רויטרס

על הסכסוך במחנה הציוני: "זאת מפלגה דמוקרטית"

בנוגע להצעות לגרש משפחות מחבלים לרצועת עזה, הדגיש הרצוג כי מדובר באחיזת עיניים. "הייתי מוכן לגרש מחבלים ואת משפחותיהם אם זה היה סביר, אבל זה לא אפשרי מבחינה משפטית. זאת סתם פיורטכניקה - זה פשוט לא יהיה", הבהיר. "רה"מ והשר כץ מפילים את התיק על היועמ"ש. זאת סתם הצגה כדי לאחז את עיני הציבור".

על הביקורת הקשה שהוטחה בו בתוך מפלגתו אמר יו"ר המחנה הציוני כי "מפלגת העבודה היא מפלגה דמוקרטית, תמיד יש ביקורת על המנהיג". הוא הוסיף: "זה ההבדל בין מפלגה דיקטטורית ודמוקרטית".