הסרטון של אורן חזן (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות)
"כל הצרות על הכתפיים שלי?". חזן | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות

שוב ח"כ אורן חזן במוקד הסערה: אמש (שני) נפלה בכנסת הצעת חוק, למרות תמיכת הממשלה. בקואליציה האשימו את ח"כ חזן, שנעדר מההצבעה שהסתיימה בתוצאה 29-29, ויו"ר הקואליציה צחי הנגבי טען כי התקשר לחזן מספר פעמים אך זה לא ענה לו. הבוקר הגיב חזן להאשמות בעמוד הטוויטר שלו וטען: "טלפון אחד מצחי לא היה!".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

חזן הוסיף: "רק להבין, מוניתי ליו"ר הקואליציה שכל צרותיה על הכתפיים שלי?". הח"כ, שבעבר הושעה מדיוני המליאה והסתכסך עם חלק מעמיתיו לליכוד, טען: "32 ח"כים לא במשכן - אורן אשם. כישלון בהצבעה - חזן אשם". 

אתמול דחתה מליאת הכנסת בקריאה ראשונה הצעת חוק של ח"כ ענת ברקו, גם היא מהליכוד, שנועדה להפוך את הממצאים והמסקנות של בית משפט צבאי לקבילים במשפט אזרחי. ההצעה זכתה לתמיכת הקואליציה, אך תוצאת התיקו לא זכתה לרוב הדרוש - וכעת לא תוכל הקואליציה להגיש את אותה הצעה בחצי השנה הקרובה.

ענת ברקו, יש סיבה לדאגה (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות)
ההצעה נדחתה. ברקו | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

ברקו אמרה לפני ההצבעה: "אין בהצעה הזו כל סיפוח או שינוי סטטוס של בתי המשפט ביהודה ושומרון, אלא רק הכרה בתוצרי השיפוט הללו. כך אנשים שנפגעו מפיגועי טרור והורשעו בבית משפט צבאי באיו"ש, לא יצטרכו לעבור את כל התהליך מחדש ולהוכיח את דבר העבירה בתביעה האזרחית". 

באופוזיציה חגגו את הפלת ההצעה: חבר הכנסת דב חנין מהרשימה המשותפת כינה את הצעת החוק "מזיקה ובעייתית". לדבריו, "חיזוק מקומן של נורמות צבאיות במשפט האזרחי זה מסוכן, ובמיוחד בחברה שהצבא בה הוא כל כך מרכזי. אני שמח שהצלחנו לגייס את כל האופוזיציה להתנגד, ושמח שהצלחנו להראות שאפשר לעצור ולהפיל את יוזמות הקואליציה הרעה הזאת".