הודעות טקסט, אייפון, סלולר, טלפון נייד (צילום: רויטרס, חדשות)
בקרוב - הרחבה לחוק הספאם | צילום: רויטרס, חדשות

חבר הכנסת מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) מקדם הרחבה של "חוק הספאם", כך שיחול גם על עמותות, מוסדות צדקה וגופי דת. החוק הקיים אוסר רק על חברות מסחריות לשלוח הודעות טקסט - מסרונים - טורדניות, אך בכל זאת צרכן הסלולר הממוצע מקבל למכשירו הודעות רבות כאלו מגופים אחרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החוק הנוכחי, ניתן לתבוע את הגופים המסחריים בסך של אלף שקלים לכל הודעה - והחוק החדש יאפשר תביעה דומה גם של העמותות, מוסדות הצדקה וגופי הדת המטרידים. ההצעה החדשה עברה כבר קריאה ראשונה בכנסת הקודמת וגם את אישור ועדת הכלכלה, והיום (שלישי) יצביעו חברי הכנסת האם להחיל עליה דין רציפות ולהגיש אותה ישירות לאישור בקריאה שנייה ושלישית במליאה.

"בחוק הקיים יש פרצה המאפשרת להטריד אותנו באופן חוקי", הסביר בעבר חבר הכנסת רוזנטל. "זו מכת מדינה ודרך נלוזה למשוך כספים מהציבור. אישור התיקון לחוק יגאל אותנו משיחות הגאולה בקבר רחל וישועת הרשב"י למיניהן".

עקב האכילס של ההצעה הוא שהיא לא תחול על גופים פוליטיים - כלומר, גם במערכת הבחירות הבאה יקבלו המצביעים שלל הודעות טקסט מהמתמודדים. בבחירות האחרונות המסרונים הללו היוו כלי מפתח בקמפיין של מפלגת "הליכוד", וניתן לנחש כי מפלגות נוספות יאמצו את הטקטיקה הישירה - ולצרכנים לא תהיה דרך למנוע זאת.