ועדת החוץ והביטחון בכנסת (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2

מכת ההדלפות מוועדת החוץ והביטחון בכנסת נמשכת - והיו"ר נוקט בצעדים חריפים: בשבועות האחרונים פורסמו דברים שנאמרו בוועדה הסגורה בכלי התקשורת, והיום (שני) החליט יו"ר הוועדה צחי הנגבי (ליכוד) לבטל את השתתפותו של ראש השב"כ בדיון שתוכנן להיערך בהמשך החודש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במכתב ששלח לחברי הוועדה ציין יו"ר הוועדה הנגבי: "ב-1 בפברואר 2016 הופיע במליאת הוועדה שגריר ישראל ברוסיה, השגריר צבי חפץ. ב-23 בפברואר הופיע במליאת הוועדה ראש אמ"ן, האלוף הרצי לוי. שני דיונים אלו הוגדרו כחסויים ומסווגים. משני דיונים אלו הודלפו פרטים רבים לתקשורת, לא בסמכות ולא ברשות".

סירב לשר בלי תיק. הנגבי
שוקל צעדים דרמטיים יותר. הנגבי | צילום:

"נשקול פוליגרף אם התופעה תימשך"

הנגבי הוסיף וגינה את ההדלפות: "אני רואה בחומרה רבה תופעה זו. היא פוגעת בראש ובראשונה ביכולתם של אורחי הוועדה לשתף את חבריה במלוא המידע הדרוש לנו על מנת להבטיח פיקוח פרלמנטרי ראוי והדוק".

"בשלב זה החלטתי לבטל את דיון מליאת הוועדה בהשתתפות ראש השב"כ, שתוכנן להתקיים ב-20 במרס", הסביר יו"ר הוועדה. במקום להתייצב בוועדת חוץ וביטחון, ראש השב"כ יום כהן יופיע בפני ועדת המשנה למודיעין ולשירותים חשאיים - כלומר, פורום מצומצם יותר ממנו עד כה לא הודלפו פרטים.

ראש השב"כ לשעבר, יורם כהן (צילום: משה מילנר, לע"מ, חדשות)
יגיע רק לוועדה המצומצמת. יורם כהן | צילום: משה מילנר, לע"מ, חדשות

בשיחה עם חדשות 2 הוסיף הנגבי כי ייתכן שתיערך בדיקת פוליגרף לחברי הוועדה: "אם התופעה תימשך, אני אפנה לייעוץ המשפטי של הכנסת ואבדוק האם יש דרך לערוך בדיקת פוליגרף כדי לאתר את חברי הכנסת המדליפים".