"לא אאפשר פעילותם במערכת החינוך". בנט (צילום: פלאש 90, חדשות)
"קמפיין השתולים - מביך ומבזה" | צילום: פלאש 90, חדשות

קמפיין "השתולים" החדש של ארגון "אם תרצו" שבו סימנו כמה מבכירי אמני ישראל והאשימו כי הם פועלים מטעם ארגוני שמאל ממשיך לגרור ביקורות חריפות ושלל גינויים במערכת הפוליטית - גם מימין וגם משמאל. שר החינוך נפתלי בנט כתב: "הקמפיין נגד האמנים מביך מיותר ומבזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון לתכנית "המזנון" ברשת ב' אמר ח"כ בני בגין כי "חיפוש, איתור וסימון של בוגדים כביכול הוא סממן פאשיסטי ותיק, מכוער ומסוכן". הוא קרא לחשוף את מקורות המימון של התנועה ו"להתנער מפגיעתה הרעה".

ח"כ דב חנין (הרשימה המשותפת) פנה הבוקר ליועץ המשפטי וינשטיין בבקשה לפתוח בחקירה פלילית נגד ארגון "אם תרצו" בחשד ל"הסתה מסוכנת שעשויה להוביל לאלימות".

"הקמפיין יצר סכנה ממשית וברורה לאלימות קשה. גם נוכח תוצאותיו המסוכנות, אם תרצו בחרו להחריף אותו ופרסמו שמותיהם של אישי רוח ואמנים מוכרים כשתולים ובוגדים מה שעשוי להפכם למטרה לאלימות מכוונת", כתב חנין במכתב לוינשטיין. "עצימת עיניים במצב המסוכן שנוצר איננה יכולה להתיישב עוד עם החוק ופרשנותו המקובלת בעניין הסתה".

שרת התרבות מירי רגב, שרק שלשום עוררה סערה עם הצעת החוק "נאמנות בתרבות" הקובעת כי מוסדות שלא יביעו נאמנות לחוקי המדינה או יפגעו בסמליה לא יזכו לתקצוב, התריעה גם היא מפני הקמפיין. "לצד זכות הציבור לדעת, יש להימנע מאמירות העלולות להוביל להסתה ואלימות", הדגישה. "פגיעה בכל אדם בגין דעותיו הפוליטיות היא דבר פסול".

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד יצא בדף הפייסבוק להגנת האמנים שסומנו. "הקיצוניים יצאו מדעתם. האב השכול, שבנו נהרג במלחמת לבנון השנייה, דוד גרוסמן, ורבקה מיכאלי בוגדים? עמוס עוז שתול? גילה אלמגור, סמי מיכאל ושאנן סטריט הם מרגלים? זה לא עניין של פוליטיקה. זה עניין של הגינות בסיסית. של חיים משותפים. כל אדם הגון - ימני או שמאלני - צריך לצאת נגד הקמפיין המכוער, המשסה, המפצל והאלים הזה. האם השתגענו?".

הוא התריע כי "אסור לנו שבמדינת ישראל, מדינת העם היהודי, עם הספר, ירדפו אחרי אמנים אנשי רוח וסופרים. קמפיין השנאה של 'אם תרצו' וההסתה לאלימות בתוכו היא חציית קו אדום".

ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני) לבני הדגישה כי "מי שלא יודע להילחם באויבים מבחוץ - ממציא אויבים מבפנים. 'אם תרצו' הורסים את החברה בישראל ומבודדים אותה בעולם, ברשות ובסמכות הממשלה. לא ניתן לישראל להיות מדינה רודפת יושביה".