"ניסו להשפיל אותי ולעגו לנשים": חברת הכנסת סתיו שפיר הגיבה היום (רביעי) לחיקוי השנוי במחלוקת שלה בתכנית "הפטריוטים" בערוץ 20, במהלכו חבש המנחה אראל סג"ל פאה ג'ינג'ית - וחיקה את ח"כ שפיר.

לעדכונים נוספים והעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני רוצה להיות חופשי ולרכב על אופניים, בלי כסא", אמר סג"ל בעודו מעוות משפט שכתבה שפיר בטור לעיתון 'הארץ'. כשחבריו שישבו לצדו בפאנל צוחקים נוכח החיקוי, אמר להם סג"ל: "מה קרה? אתם לא מסוגלים להתייחס אליי ברצינות כי אני ג'ינג'ית וכי אני אישה יפה?".

"חיקויים זה סבבה וסאטירה זה נפלא ומעולם לא מחיתי על חיקוי שעשו לי", מסרה ח"כ שפיר בריאיון למהדורה ראשונה, "אבל אתמול לא יכולתי לשתוק כי ישבה חבורה של פאנליסטים שניסו להשפיל אותי תוך שימוש בגסויות ובמיניות. זה היה משהו שגובל בהטרדה מינית בשידור בערוץ שנקרא ערוץ היהדות והמורשת".

לדבריה של שפיר, "לדבר על פנטזיות מיניות בשידור בגלל חוסר יכולת להתמודד ולהתווכח עם הטיעונים שלי זה הכי נמוך שאפשר. יש סאטירה ויש הטרדה מינית, והם מנסים שם בערוץ להשפיל לא רק אותי, אלא גם את חברתי למפלגה, איילת נחמיאס ורבין, תוך שימוש במגדר ולעג למיניות".

תלונה נגד סג"ל: "הפר סעיף בחוק למניעת הטרדה מינית"

בתוך כך, הגישה היום חברתה למפלגה של שפיר, ח"כ קסניה סבטלובה, תלונה למועצת הכבלים והלוויין "הטרדתה המינית של ח"כ שפיר בתכנית" - כך לטענתה.
''קיבלנו תזכורת כואבת על כך שהאלימות והזלזול המיניים כלפי נשים עדיין כאן, בדיוק לכבוד יום האישה הבינלאומי המתקרב", מסרה ח"כ סבטלובה. "בהתנהגות הזאת, חוץ מההומור הירוד והלא מצחיק, יש הפרה של סעיף 3א(5) לחוק למניעת הטרדה מינית המתאר הטרדה כ'התייחסות מבזה או משפילה המופנית לאדם ביחס למינו או למיניותו'.

"האלימות המינית, ההחפצה והביזוי של נשים צריכים להיעלם מן העולם וכעיתונאית לשעבר אני מצפה מאנשי תקשורת שיהיו חלק מהרצון לבער התנהגויות פוגעניות מקרבנו, וגם את התנהגות זו. אני מקווה ומצפה שסגל וערוץ 20 יתנצלו על התקרית", הוסיפה.

לאחר שידור התכנית, הורתה יו"ר המועצה לשידורי כבלים ושידורי לווין, ד"ר יפעת בן חי שגב, לפתוח בהליך בדיקה מול הערוץ בעקבות ההתבטאויות בעניינן של ח"כ סתיו שפיר וח"כ איילת נחמיאס ורבין. יו"ר המועצה גינתה בחריפות את הדיון באולפן בעניינן של חברות הכנסת בתכנית וטענה כי "הצגתה של אישה, תהא אשר תהא, כפי שנעשתה אין לה מקום בשיח הציבורי של ישראל בשנת 2016, בוודאי לא בגוף שידור שקיבל רישיון מהמדינה, ובוודאי שלא בערוץ שחורט על דגלו את מורשת ישראל שערך יסוד מכונן בה הוא כבוד הדדי בין בני האדם".

מערוץ 20 נמסר בתגובה: "עצוב לגלות שחברת הכנסת לא צפתה באייטם במלואו. אראל סגל התייח בדבריו אל עצמו ובכלל לא אליה. אנחנו מתקשים להבין אתץ המוסר והכפול והצביעות הנשפכת מחברת הכנסת שישבה באולפן ערוץ 10 וצחקקה מול אייטם בו טל פרידמן חבוש פאה ג'ינג'ית מאשים את שפיר בשימוש סמים והשלכת תמונת ראש הממשלה יצחק רבין לפח האשפה".