61 ממליצים לנתניהו (צילום: קובי גדעון / לע"מ, חדשות)
צילום: קובי גדעון / לע"מ, חדשות

בתום דיון שנמשך כמעט שעתיים, אישרו הערב (שני) חברי הכנסת את מינויו של ראש הממשלה נתניהו - גם לשר הכלכלה. המינוי אושר ברוב של 50 חברי כנסת לעומת 46 חברי כנסת שהתנגדו. מינוי הקבע אושר לאחר שלושה חודשים בהם עמד ראש הממשלה בתפקיד כממלא מקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רה"מ נתניהו משמש בימים אלו גם כשר התקשורת, שר החוץ והשר לשיתוף פעולה אזורי. לאחרונה הוא קיבל לידיו גם את משרד הכלכלה, ממנו התפטר אריה דרעי, והעביר באמצעות סמכויות המשרד את מתווה הגז השינוי במחלוקת.

"הפרנואידיות של נתניהו שגורמת לו לשמור אצלו את כל התיקים האלו ולא לעשות את העבודה בתחומי התיקים האלה בגלל הגחמות והאינטרסים האישיים שלו, עולה לנו מחיר יקר מנשוא", אמרה ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני). "אדוני ראש הממשלה, פנה את עצמך מכמה תיקים כדי שאולי יהיה לך זמן לעשות את העבודה".

ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) העביר גם הוא ביקורת על המינוי ואמר כי "אזרחי ישראל מסתכלים עלינו ומתביישים. איך יהיה זמן לשר הכלכלה לדון בממצאי המחקר שפורסם אתמול על הזיהום בחיפה?"

גם בליכוד נשמעו מספר קולות מאוכזבים שתכננו לקבל את התיק כקידום - בהם השרים שטייניץ, רגב ולוין. טרם ברור גם כיצד ישפיע הצעד על הבטחת נתניהו למנות את חברי הכנסת צחי הנגבי ובני בגין לשרים. לאחרונה התעוררה התנגדות מפי מפלגות אחרות בקואליציה, שטענו כי נתניהו אינו יכול למנות שני שרים מהליכוד מכיוון שהדבר עומד בניגוד להסכמים הקואליציוניים ולחלוקת השרים.