חברי הרשימה המשותפת, ארכיון (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות)
חברי הרשימה המשותפת | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

בבחירות האחרונות התאחדו לראשונה הסיעות הערביות המרכזיות למפלגה אחת גדולה, ונדמה שבקדנציה הזאת יותר מאשר בעבר, חברי הכנסת הערבים לא מפסיקים לעורר סערה - מחוסר הנכונות לגנות פיגועים ביהודה ושומרון, דרך הפגישה עם משפחות המחבלים ועד לתמיכה בחיזבאללה. סקר שערכו ד"ר מינה צמח ומנו גבע ממכון מדגם עבור חדשות 2 בדק מה חושב הציבור הערבי בישראל על נציגיו בכנסת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחילת השבוע גינו סיעות בל"ד וחד"ש את החלטת מדינות המפרץ לכלול את חיזבאללה ברשימת ארגוני הטרור. מהסקר עולה ש-19% בלבד מהנשאלים חושבים שהגינוי מוצדק, לעומת 56% שסבורים שהגינוי אינו מוצדק. 25% אמרו שאינם יודעים או סירבו לענות.

סקר 1 האם חדש ובלד צדקו כשגינו את מדינות הטרור
צילום:

לפני כחודש נפגשו חברי סיעת בל"ד במזרח ירושלים עם בני משפחות מחבלים שגופותיהם מוחזקות על ידי ישראל ועמדו דקה לזכרם. 65% מהנשאלים בסקר סברו שחברי הכנסת לא עשו טעות בכך שנפגשו עם המשפחות ועמדו דקה לזכרם, לעומת 17% בלבד שסברו כי זו הייתה טעות ו-18% שסירבו לענות או אמרו שאינם יודעים.

סקר 2 - עמדה בנוגע לפגישה עם משפחות המחבלים
צילום:

השאלה האחרונה בסקר הייתה מעט כללית יותר והנשאלים התבקשו לומר האם הם חשים שחברי הכנסת הערבים מייצגים אותם או לא. 10% בלבד ענו שחברי הכנסת מייצגים אותם במידה רבה מאוד ועוד 30% ענו שהם מייצגים אותם במידה רבה.

סקר 3 - האם חברי הכנסת הערבים מייצגים אותך
צילום:

לעומת זאת, 35% מהנשאלים השיבו כי חברי הכנסת מייצגים אותם במידה מועטה בלבד ו-21% אמרו כי 13 החברים ברשימה המשותפת אינם מייצגים אותם כלל. 4% אמרו שאינם יודעים או שסירבו לענות.

הצענו לחברי הכנסת של הרשימה המשותפת להגיע לאולפן המהדורה המרכזית ולהגיב על תוצאות הסקר, אך הם סירבו.