נפגשו בלשכה. נתניהו וסאלם
נפגשו בלשכה. נתניהו וסאלם | צילום: חיים צח לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (רביעי) עם ראש עיריית נצרת עלי סלאם. נתניהו הדגיש בפני סאלם כי "הוא רואה בשילוב אוכלוסיית המיעוטים יעד לאומי". הפגישה בין השניים נערכה על רקע התבטאויותיו של ראש עיריית נצרת בגנות חברי הכנסת הערביים, שלדבריו מלבים את האלימות והשנאה בין יהודים וערבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני חושב שהשילוב של ערביי ישראל בתוך החברה הישראלית בעסקים, בחינוך, בהנהגה, בטכנולוגיה, בכל תחום ותחום, זה יעד לאומי שלנו", אמר נתניהו לסאלם. "אני חושב שההובלה של ראש עיריית נצרת בכיוון הזה היא דוגמה שצריכה לשמש מופת גם לאחרים ואני אשמח לעזור לך".

סאלם הגיב לדבריו של ראש הממשלה והזמין אותו לביקור בעירו. "כבוד גדול בשבילי שתהיה אצלי בנצרת", ציין ראש העיר. "אני מאמין בדו-קיום, אני מאמין בדרך היחידה - שאנחנו נחיה ביחד ונמשיך ביחד".

סאלם עלה לכותרות בחודש אוקטובר האחרון, עם תחילת גל הטרור ועל רקע המתיחות בין יהודים לערבים בערים המעורבות, כשתקף את יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה - וקרא לו ולחברי רשימתו להסתלק מן העיר. סאלם טען כי אמירותיהם בתקשורת מרחיקות מבקרים מן העיר.

"איימן, לך תחפש עניינים במקום אחר, הרסתם לנו את העיר!", האשים סאלם, "לך מפה, די עם הריאיונות. אני ראש העיר, תגיד להם שיעשו משהו. לא היה פה היום אפילו יהודי אחד. אפילו לא אחד!".