פסקת ההתגברות - משבר קואליציוני? (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, רויטרס)
עימות חריף בממשלה | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, רויטרס

עימות חריף בממשלה: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מעוניין למנות עוד שני שרים חדשים ממפלגתו במקום השרים דנון ושלום שפרשו - אלא שבנט וכחלון מתנגדים נחרצות למהלך. רצונו זה של נתניהו הוביל לעימות חריג בחריפותו הבוקר (ראשון) במהלך ישיבת הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

נתניהו מבקש למנות את חברי הכנסת צחי הנגבי ובני בגין לשרים במקום דני דנון שעזב לתפקיד שגריר ישראל באו"ם וסילבן שלום, שפרש עקב החשדות נגדו. ראשי הבית היהודי וכולנו מתנגדים למהלך וטוענים כי הוא מנוגד להסכמים הקואליציוניים.

השניים טוענים כי מינויו של יעקב ליצמן לשר הבריאות היה על חשבון מינוי של שר נוסף לליכוד עליו הוסכם - וכי נתניהו אמר להם זאת, ולכן הם מסכימים רק למינוי שר אחד נוסף מהליכוד - צחי הנגבי.

הנגבי, ארכיון (צילום: Hadas Parush, פלאש 90, חדשות)
בקרוב שר? ח"כ צחי הנגבי | צילום: Hadas Parush, פלאש 90, חדשות

כתוצאה מהעימות בין נתניהו לשניים, כחלון לא הגיע היום לישיבת הקבינט ולא לישיבת ראשי הקואליציה. בנוסף, על פי ההערכות, כחלון מעוניין במינוי ח"כ רחל עזריה לסגנית שר במשרד הכלכלה - וכי הדבר מגיע לסיעתו על פי ההסכמים הקואליציוניים.

בני בגין, ארכיון (צילום: חדשות 2)
ישוב לשולחן הממשלה? ח"כ בני בגין | צילום: חדשות 2

על אף העימות שנחשב לחריג יחסית, הוא לא צפוי לסכן את ממשלת 61 הח"כים של נתניהו. בליכוד מסרו בתגובה להתנגדותו של כחלון למנות שני שרים נוספים מהמפלגה כחברים בממשלה כי הוא הסכים למהלך כבר לפני חודשים.