אראל סג"ל מתחרט, אבל לא מתנצל: מגיש התכנית "הפטריוטים" בערוץ 20, שחיקה בתכניתו את ח"כ סתיו שפיר ועורר סערה - מבהיר הבוקר בריאיון לתכנית "דקלסגל" בגלי צה"ל כי מדובר היה בבדיחה סרת טעם.

לעדכונים נוספים והעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"הבן הבכור אמר לי שהוא לא מבין למה הייתי צריך לספר את הבדיחה הזו, חברים שלי נאלצו להגן על בדיחה טיפשית וסרת טעם", הבהיר סג"ל. "אני לא מתכוון בשום פנים ואופן להתנצל", הדגיש, ואמר כי ייתכן והיה חוזר על אותה בדיחה גם אם שפיר עצמה לא הייתה כותבת את אותו מאמר בעיתון 'הארץ', שהוביל לחיקוי השנוי במחלוקת שלה בתכניתו. "אני לוקח אחריות על מה שאמרתי, ואת הבדיחה הזו בכוונה אמרתי בלשון זכר כי צחקתי על עצמי, על הדבר הזה של "אושר מרכיבה על אופניים".
‎‎
"אני חושב שמן היושרה לומר שגם אם נניח והייתה קונוטציה מינית ללא כוונתי, בתכניות אחרות כן משתמשים בזה - ובארץ נהדרת גם עושים שימוש בדברים כאלה", הוסיף ואמר כי "אנחנו תכנית אקטואליה בידורית. גם מוטי קירשנבאום ז"ל שם פאה מדי פעם והשתטה".

‎‎"לא נעים לי שהיא נפגעה", אמר סג"ל והבהיר כי "לא הייתה פה הטרדה מינית ולא הייתה פה כוונה. אני לא אוהב להודות בטעויות, אבל פה מנסים לקחת משפט ודרכו לסתום את הפה לערוץ שלם. כשערוץ 20 מבקר את הנשיא זו הסתה, וכש'הארץ' עושה את זה זו ביקורת. אני לא רוצה להתבכיין‎".

"ניסו להשפיל אותי, זה לא היה חיקוי רגיל"  

חברת הכנסת סתיו שפיר הגיבה אמש (רביעי) לחיקוי השנוי במחלוקת של סג"ל, במהלכו חבש פאה ג'ינג'ית ואמר: "אני רוצה להיות חופשי ולרכב על אופניים, בלי כסא", בזמן שחבריו שישבו לצדו בפאנל צוחקים נוכח החיקוי. "מה קרה? אתם לא מסוגלים להתייחס אליי ברצינות כי אני ג'ינג'ית וכי אני אישה יפה?", המשיך. 

" חבורה של פאנליסטים ניסו להשפיל אותי תוך שימוש בגסויות ובמיניות", אמרה אמש ח"כ שפיר. "זה היה משהו שגובל בהטרדה מינית בשידור בערוץ שנקרא ערוץ היהדות והמורשת. לדבר על פנטזיות מיניות בשידור בגלל חוסר יכולת להתמודד ולהתווכח עם הטיעונים שלי זה הכי נמוך שאפשר. יש סאטירה ויש הטרדה מינית, והם מנסים שם בערוץ להשפיל לא רק אותי, אלא גם את חברתי למפלגה, איילת נחמיאס ורבין, תוך שימוש במגדר ולעג למיניות".

לאחר שידור התכנית, הורתה יו"ר המועצה לשידורי כבלים ושידורי לווין, ד"ר יפעת בן חי שגב, לפתוח בהליך בדיקה מול הערוץ בעקבות ההתבטאויות בעניינן של ח"כ סתיו שפיר וח"כ איילת נחמיאס ורבין. יו"ר המועצה גינתה בחריפות את הדיון באולפן בעניינן של חברות הכנסת בתכנית וטענה כי "הצגתה של אישה, תהא אשר תהא, כפי שנעשתה אין לה מקום בשיח הציבורי של ישראל בשנת 2016, בוודאי לא בגוף שידור שקיבל רישיון מהמדינה, ובוודאי שלא בערוץ שחורט על דגלו את מורשת ישראל שערך יסוד מכונן בה הוא כבוד הדדי בין בני האדם".