האזינו לקטע מתוך הפרק החדש (צילום: פלאש 90, חדשות)
ניצחון לחוטובלי, ארכיון | צילום: פלאש 90, חדשות

בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל את עתירתה של ח"כ ציפי חוטובלי לעצור את ספירת הקולות המחודשת בבחירות המוקדמות בליכוד, זאת לאחר שיותר מ-50% מהקולות כבר נספרו. המשמעות: חוטובלי מזנקת למקום ה-20 ברשימת המפלגה, על חשבון ראש השב"כ לשעבר אבי דיכטר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההחלטה הראשונית על ספירת הקולות התקבלה בעקבות דיווחים על אי דיוקים וקולות שלא נספרו. עיקר המחלוקת היה בין הח"כים דיכטר לחוטובלי, שכל אחד מהם טען כי השיג יותר קולות מהשני. עם קבלת ההחלטה לעצור את הספירה, אישרר למעשה בית המשפט את החלטה ועדת הבחירות בראשות השופט בדימוס מנחם נאמן שקבעה כבר לפני מספר ימים כי חוטובלי ניצחה.

יתנגד לחוק? דיכטר (צילום: פלאש 90 מארק ישראל סאלם)
יורד ברשימה, דיכטר | צילום: פלאש 90 מארק ישראל סאלם

ביום שלישי שעבר, בית הדין של המפלגה, בראשות חבר הכנסת לשעבר מיכאל קליינר פנה ליועץ המשפטי של התנועה והודיע לו כי אם לא יימצא פתרון פוליטי לשיבוצם של ח"כ ציפי חוטובלי וראש השב"כ לשעבר אבי דיכטר עד יום שישי, בית הדין ידרוש ספירה חוזרת של כל הקולות בפריימריז.

בית הדין קבע שלאור העובדה שמדובר בהפרשי קולות קטנים, יש לבצע ספירה מחדש רק של הקולות הקשורים לציפי חוטובלי ואבי דיכטר ועל ידי כך לקבוע את ההפרש ביניהם ולשקף את רצון הבוחר. חוטובלי עתרה נגד ההחלטה ובית המשפט החליט להיענות לה בשלב מאוחר יחסית - לאחר שמרבית הקולות כבר נספרו.