"אף אחד לא לוקח את שר הביטחון ברצינות": יומיים אחרי שחשף כי הוא לוטש עיניים לעבר משרד הביטחון בממשלה הבאה - שר החוץ ויו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, יצא היום (שני) במתקפה חריפה במיוחד על שר הביטחון המכהן, משה (בוגי) יעלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אין לי ספק שהוא היה חייל מצוין, אבל בתור שר ביטחון - אף אחד לא לוקח אותו ברצינות", אמר ליברמן מחוץ לבית המשפט העליון שדן היום בעתירת המפלגה לאפשר בכל זאת את חלוקת המגזין הסאטירי "שארלי הבדו".

"לא שכנינו הערבים, לא חמאס, לא חיזבאללה ואפילו לא האמריקנים לוקחים אותו ברצינות", הוסיף ליברמן. "בסך הכול הוא רק הצטיין עד היום בפליטות פה - ואחר כך בריצה להתנצל בפני האמריקנים". ליברמן מתח ביקורת על תרומתו של יעלון לביטחון: "אני לא חושב שההתנהלות שלו מול חמאס, חיזבאללה וארה"ב הביאה כבוד למדינת ישראל ולא הוסיפה להרתעה שלנו ולעוצמתו של צה"ל".

הציב תנאים. ליברמן (צילום: חדשות 2)
"לא לוקחים את יעלון ברצינות". ליברמן | צילום: חדשות 2

יעלון על ליברמן: "תיק הביטחון הוא מעבר לסיסמאות"

אתמול, יממה לאחר ששר החוץ אביגדור ליברמן הצהיר על כוונתו לדרוש את תיק הביטחון כתנאי לכניסה לממשלה הבאה, תקף שר הביטחון משה (בוגי) יעלון את ליברמן ואמר כי מי שמכהן בתפקיד הבכיר צריך להתכונן לעבודה קשה.

במהלך כנס שנערך ברמת החייל שיגר יעלון עקיצה לעבר ליברמן, ואמר כי תפקיד שר ביטחון דורש אחריות רבה. "עבודת שר הביטחון כרוכה במאמצים", ציין יעלון. "אני חושב שהביטחון הוא מעבר לסיסמאות. עבודה יומיומית. עבודה קשה. ניהול באחריות ושיקול דעת".

בראיון שהעניק בסוף השבוע לתכנית "פגוש את העיתונות", מתח ליברמן ביקורת על ההתנהלות הביטחונית של ישראל. "50 יום של מלחמה וחמאס נשאר בשלטון, ממשיך לייצר טילים. לא יכול להיות מצב כמו שהיה עכשיו בצפון, ששני חיילים נהרגו וישראל לא הגיבה".

במהלך הריאיון התייחס ליברמן גם לתגובה הירדנית להוצאתו להורג של טייס הקרב. "תראו איך הגיבו הירדנים על שריפת הטייס, כך צריכה להיות תגובה", הבהיר ליברמן. "זאת הגישה היחידה שהיא רלוונטית במזרח התיכון. לכן, אנחנו נדרוש את תיק הביטחון ואנחנו נקבל את תיק הביטחון".