בנט במהלך הפריימריז, השבוע (צילום: חדשות 2)
בנט במהלך הפריימריז, השבוע | צילום: חדשות 2

ימים ספורים לפני פרסום סרטון "הגנון" של הליכוד, שבו תוקף ראש הממשלה נתניהו את השר בנט, ליווינו את יושב ראש הבית היהודי בבחירות המקדימות לרשימת המפלגה. בשיחה במטבח ביתו, הוא הצהיר כי בכוונתו לשמור על ההסכם עם נתניהו, לפיו השניים לא יתקפו זה את זה במהלך קמפיין הבחירות אך הבהיר. "מי שיתקיף אותי, יותקף, לא נהיה הראשונים לירות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יו"ר המפלגה אומר בביתו על תוצאות הפריימריז: "יש לנו רשימה מדהימה, נשים גברים דתיים וחילוניים, כל עם ישראל". על אנשי הימין הקיצוני ברשימתו הוא טוען "אני לא מסתיר את אורי אריאל או אורית סטרוק. לא צריך לזלזל באינטליגנציה של הבוחרים. בשונה מפעם שעברה הפעם, יש לנו שנתיים של קבלות".

מי שהיה בעבר ראש לשכתו של ראש הממשלה, אומר כי הוא לא מתכוון לתקוף את הליכוד: "פעם שעברה הותקפנו במהלך הקמפיין וזה גרם נזק לגוש הלאומי, אני לא אעשה את זה. מי שתוקף אנחנו תוקפים חזרה, אנחנו לא יורים ראשונים אבל מי שיתקוף אותנו אנחנו לא שותקים". הערב, פרסם ראש הממשלה סרטון בו הוא תוקף את מנהיגי המפלגות האחרות, כולל בנט, ומציג אותם כילדים בגן.

על הבחירות הללו, טוען בנט כי הבחירה היא בעצם בינו לבין לבני: "אני בא לציבור ומציג את התפיסה שלנו, שממשלה בלי הבית היהודי תהיה ממשלה מתנצלת, הרי הברירה היא לבין ממשלה עם השמאל לבין ממשלה שהליבה שלה היא הבית היהודי. אני אדרוש אם נהיה גדולים מספיק שהתפיסות שלנו יעוגנו בתפיסות היסוד, אני מרגיש שבשנתיים האחרונות הוכחנו את עצמנו, אנחנו צריכים להיות מרכז הכובד".

בניגוד לינון מגל אותו שריין ברשימה, בנט מעולם לא עישן סמים, לטענתו: "אנחנו אומרים את האמת, אפשר לאהוב אותה או לא", הוא אומר על הוידוי של הרכש החדש של מפלגתו. ומה עם האח לשעבר, יאיר לפיד? "יאיר הוא חבר טוב, אני מאוד מעריך אותו, אנחנו לא מסכימים בהרבה דברים והוא עשה טעויות, אבל הוא בוודאי לא מוחרם ואין לנו בעיה לשבת איתו בממשלה ביחד".