דיון סוער נוסף בקבוצת הוייבר
דיון סוער נוסף בקבוצת הוייבר | צילום:

לקראת הבחירות - רבים מי יותר ציוני ופחות אנטישמי: הסרטון של ועד מתיישבי השומרון עורר היום (ראשון) סערה גם בקבוצת הווייבר "רצים לכנסת" של חדשות 2 Online. בעוד סתיו שפיר ונציגי שמאל נוספים בקבוצה מיהרו לגנות את הסרטון, המתמודדים מהימין מיהרו להשיב מתקפה - לעבר שפיר עצמה, ממנה דרשו התנצלות על הציטוט שיוחס לה לפיו התקווה הוא שיר גזעני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חברות הכנסת סתיו שפיר (המחנה הציוני) ומיכל רוזין (מרצ) גינו את הסרטון של ועד מתיישבי השומרון, אותו הגדירו אנטישמי ומסית. ינון מגל, המועמד מטעם הבית היהודי, מיהר להפנות את נושא השיחה ופנה לשפיר בנוגע להתבטאות עבר: "תגידי, באמת אמרת שהתקווה הוא שיר גזעני?".

שפיר השיבה לו כי מדובר ב"עוד חלק במנגנון ההסתה וההשמצות המכוער שלכם. מדהים כמה שהבית היהודי, הליכוד וישראל ביתנו פועלים בתיאום מלא בקמפיין ההסתה המטורף - זו הכפשה". חברת הכנסת הוסיפה ושאלה את נציגי הימין בקבוצה, בהם ינון מגל, שרון ושמעון ריקלין, אם הם "מרגישים טוב עם העובדה שכספי המסים שלנו מממנים את הסרטון הזה".

גל נגד שפיר
גל נגד שפיר | צילום:

"אז תחזרי בך, סתיו"

מגל וחברו למפלגה שמעון ריקלין לא הרפו משפיר: "העיתונאי שציטט אותך אותן שהדברים מדויקים". שרון גל (ישראל ביתנו) הצטרף לדרישות משפיר: "אז תחזרי בך סתיו, תכתבי פה: 'אני לא חושבת שהתקווה הוא המנון גזעני ואם אמרתי זאת בעבר, טעיתי'".

שפיר טענה כי הציטוט נגדה, שנאמר כביכול בתקופת המחאה החברתית לפני כשלוש וחצי שנים, הוא מפוברק: "אתם המצאתם את זה כמו שהמצאתם אלף שקרים אחרים. אתם כנראה לא מבינים את הנזק שאתם עושים למדינת ישראל ולחברה שלנו. הפכתם לפוליטיקאים ציניים שכדי להרוויח עוד שני מנדטים מוכנים להקריב את החלום הציוני. תתביישו".

"אני מצפה מכם לקום ולהגיש תלונה נגד הסרטון הזה במשטרה", הוסיפה. כמו כן האשימה שפיר את מפלגות הימין בעבירות שחיתות ובהעברות כספים לא חוקיות להתנחלויות: "עכשיו אתם משתפים פעולה עם האנטישמיות. בלי להתנצל אתם בושה לפוליטיקה הישראלית. אני מתביישת שככה מתנהגים שליחי ציבור, וזה עוד כשחצי מכם לא נבחרו על ידי אף אחד, אלא שוריינו על ידי היו"ר", סיכמה.

"המצאתם אלף שקרים"
"המצאתם אלף שקרים" | צילום:

"אתם פוגעים בציונות ומחדירים רוע ושנאה"

ריקלין, שלא שובץ במקום ריאלי ברשימת מפלגתו, לא נשאר חייב: "את לא עשית כלום כח"כית חוץ מלצעוק. סתם פופוליטיסטית. עבדת פעם בחיים שלך?".

שפיר השיבה לו: "אני חשפתי את השחיתות שלכם ועשיתי מהפכה של שקיפות. אתם לא עשיתם כלום חוץ מלהסית נגד אחרים. ועכשיו אתם שותפים לתעמולה אנטישמית. אתם לא מבינים שאחרי הקמפיין הזה אנחנו עדיין צריכים לחיות פה יחד? אתם לא מבינים שאתם פוגעים בציונות ומחדירים רוע ושנאה? אני חוזרת לעבוד, להתראות".

לאחר ששפיר נטשה את הדיון - ולא התנצלה על הציטוט שיוחס לה - ריקלין מחה על התנהגותה: "לא יאומן איך היא פוחדת לענות, הלוחמת הגדולה פוחדת לענות". ח"כ תמר זנדברג (מרצ) ניסתה להחזיר את הדיון לנושאו המקורי: "יש כאן מישהו מהימין שמוכן לעשות את הדבר המתבקש ולהתנער מהסרטון האנטישמי? או שאתם מצטרפים להתרת הדם של שמאלנים?, וריקלין השיב לה: "כשאני אשמע אותך פעם אחת מגנה מעשים של השמאל הקיצוני". עם זאת, ריקלין הודה במהלך הדיון כי הוא לא היה מפיץ סרטון שכזה.

המניפסט של שפיר בקבוצה
המניפסט של שפיר בקבוצה | צילום:

הצטרפו גם אתם לקבוצת הווייבר של חדשות 2 Online. איך עושים את זה? מורידים את האפליקציה בחנויות ה-Appstore או ה-GooglePlay, לאחר מכן נכנסים לאזור הפומבי ומחפשים את קבוצת הצ'אט "רצים לכנסת". לאחר מכן נכנסים לאזור הפומבי, ומחפשים את קבוצת הצ'אט "רצים לכנסת". כך תוכלו לצפות בזמן אמת בכל מה שיש לחברי הכנסת לומר לקראת הבחירות הקרבות. דרך נוספת לצפות בצ'אט על ידי לחיצה על הלינק הבא:

http://www.viber.com/ch2news