בין המפלגות: ביינר, נתניהו וביידן, ארכיון (צילום: AP)
חמש דקות עיכוב, נתניהו בקונגרס | צילום: AP

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט סלים ג'ובראן קבע היום (שני) כי נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בפני הקונגרס האמריקני לא ישודר בערוצי הטלוויזיה בשידור חי, אלא בהשהייה של חמש דקות. זאת, על מנת למנוע תעמולת בחירות, שבועיים לפני המועד שבו יצעדו אזרחי ישראל לקלפיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השופט ג'ובראן נתן בהחלטתו צו המונע מרשות השידור, מחברת החדשות הישראלית (חדשות 2) ומחדשות 10 לשדר את הנאום מעורר המחלוקת בשידור חי.

"גופי השידור יוכלו לשדר את הנאום בהשהייה של 5 דקות, במהלכן יצפו בו עורכים הראשיים או עורכים בכירים מטעמם ויוודאו שאין בדברי ראש הממשלה, על פני הדברים בכדי תעמולה", כתב יו"ר ועדת הבחירות בהחלטתו.

סלים גובראן (צילום: פלאש 90 הדס פארוש)
לוודא שאין תעמולה, השופט ג'ובראן | צילום: פלאש 90 הדס פארוש

על פי ההחלטה שהתקבלה, אם דבריו של ראש הממשלה מול הקונגרס האמריקני יענו על ההגדרה של "תעמולת בחירות", לא ישודרו קטעים אלו. צו המניעה ניתן לבקשתם של יו"ר מרצ זהבה גלאון והמועמד מטעם "המחנה הציוני" אלדד יניב, שטענו בעתירתם לוועדת הבחירות כי הנאום עצמו משמש כתעמולה אסורה.

אלדד יניב אמר לחדשות 2 Online בתגובה כי "השופט ג'ובראן לא הרכין ראש בפני ביבי והחליט לפי ההיגיון והאמת אותה כולם יודעים. נאום נתניהו בקונגרס עלול להיות מופע תעמולה, לכן לא ישודר בשידור חי".

"ההחלטה מלמדת כי בנאום נתניהו יש סכנה לתעמולת בחירות אסורה", אמרה גלאון בעקבות ההחלטה. "הנאום הזה הוא נזק ליחסי ישראל ארצות הברית וברור לכל שמוטב שלא היה קורה כלל. אני מקווה שבזמן אמת, כשיעלה נתניהו לבמת הנאומים, תדע התקשורת לעצור בזמן את דברי התעמולה".