האם נתניהו קורץ לעבר החרדים? במהלך מפגש שהתקיים היום (שלישי) עם עיתונאים מהמגזר החרדי, הצהיר נתניהו כי יפעל לביטול הסנקציות הפליליות נגד צעירים חרדים שלא יתגייסו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך המפגש, שהתקיים מספר שעות לפני פרסום דוח מבקר המדינה, שבו הייהת התייחסות בין השאר להעסקת חשמלאי גם במהלך יום כיפור, עסק נתניהו בסוגיית חוק גיוס החרדים ואמר כי הוא מעוניין לבטל את הסנקציות שנקבעו, נגד תלמידי ישיבה חרדים שלא יתגייסו לשורות צה"ל. את הדברים אמר במענה לשאלת עיתונאי מאתר "בחדרי חרדים"

הוא הוסיף: "כל שטח שיפונה ייתפס על ידי כוחות אסלאמיים קיצוניים. אנו נבנה קואליציה על בסיס השותפים הטבעיים שלנו. יש ביקורת גדולה בהרבה על מפלגת העבודה מאשר כל מפלגה אחרת. יש בה גורמים אנטי ציוניים. החרדים הם שותפים טבעיים, יש לי אהדה גדולה למסורת. פה בבית לומדים כל יום פרשת השבוע", חתם נתניהו בהתבדחות.

התבטאויותיו של ראש הממשלה במפגש העיתונאים באות כארבעה שבועות לפני לבחירות לכנסת ה-20, ועל רקע הקרב הצמוד בין הליכוד למחנה הציוני שעשוי לחייב את נתניהו לפנות אל המפלגות החרדיות בכדי להקים קואליציה.

יצוין כי בעבר אמר נתניהו כי "הרעיון שבמדינת ישראל יישבו בכלא על לימוד תורה לא מתקבל על הדעת".

סקר חדשות 2
סקר חדשות 2 | צילום:

אתמול: הפגנה נגד גיוס חרדים

על רקע ההצהרות בגין ביטול הסנקציות הפליליות, אלפי חרדים השתתפו אמש בעצרת לרגל שחרורם של ארבעה תלמידי ישיבות משתמטים ששוחררו מהכלא הצבאי. המפגינים צעדו בשירה וריקודים עם תזמורת, כשהם נושאים על כפיים את הבחורים ומבטיחים להמשיך להיאבק נגד גיוס בני הישיבות גם במחיר הליכה לכלא.

העצרת נועדה להעביר מסר בלתי מתפשר בסוגיית הגיוס, אך לא פחות מכך - זהו מפגן כוח פנימי בציבור החרדי. המפגינים ברובם הם אנשי הפלג הליטאי ירושלמי, בהנהגת הרב שמואל אוירבך, המוביל קו בלתי מתפשר בסוגיית הגיוס ומסרב לכל דיאלוג עם צה"ל. המסר שהעבירו האלפים הערב הוא של החרמת הבחירות. לטעמו של הרב אוירבך, מפלגת "יהדות התורה" נקטה קו פשרני מידי, ועל כן הוא יורה לחסידיו להחרים את הבחירות ולא לתמוך במפלגה החרדית האשכנזית.