הקמפיין שנגנז
הקמפיין שנגנז | צילום:

בצל הטענות של גורמים בימין להסתה מצד השמאל, הכוללת פיצוץ כנסים, איומים מפורשים וגם ריסוס על כרזות - קמפיין חדש של המחנה הציוני עלול היה לגרום לסערה של ממש, אך הוחלט ברגע האחרון כי ייגנז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כחלק מהניסיון להעיר את הקמפיין המנומנם, החלו בימים האחרונים במחנה הציוני לשקול להחריף את הטון נגד הימין ולפרסם מודעות ארציות שבהן נכתב: "יגאל עמיר מצביע בנט", עם תמונתו של רוצח ראש הממשלה לצדו של יו"ר הבית היהודי.

למרות שהציטוט מתייחס לדבריו של עמיר עצמו, שהתוודה בעבר בפני משפחתו כי הצביע בבחירות הקודמות לבית היהודי, ולאחר שכבר הוכנו סקיצות לשלטים ארציים, החליט מנהל הקמפיין החדש ראובן אדלר לפסול אותו.

"ממשלת כישלון לאומי" (צילום: פלאש 90)
מתמקדים בנתניהו, המחנה הציוני | צילום: פלאש 90

ההחלטה התקבלה בתום ישיבת קמפיין במטה המחנה הציוני, כשהיו מספר חברים שדווקא תמכו בהמשכו. הקמפיינר הוותיק שנשכר לאחרונה על ידי המפלגה החליט לגנוז אותו מאחר שהוא סותר את האסטרטגיה שהוא מוביל, לפיה יש להתמקד אך ורק במסרים נגד ראש הממשלה נתניהו.

במחנה הציוני מסרו בתגובה כי: "המחנה הציוני מבהיר כי ה'שלט' של בנט ויגאל עמיר הוא הדמיית מחשב בלבד שיזמו פעילים צעירים. הפעילים יזמו את ההדמייה לאחר שהתרעמו על השימוש שעשה אמש בנט ברצח רבין לצרכיו הפוליטיים. יוזמה זו נגנזה באותו הרגע בו עלתה ע"י ראובן אדלר".

בנט (צילום: פלאש 90 תומר נאוברג)
"השמאל לא למד מרצח רבין" | צילום: פלאש 90 תומר נאוברג

אתמול, לאחר שכנס מחאה של הבית היהודי פוצץ על ידי פעילים חברתיים בחיפה, ואחרי שפורסמו כרזות של השר בנט כשצלבי קרס מעל ראשו, פרסמה רעייתו גילת סטטוס בפייסבוק שבו הביעה את חששותיה מפגיעה בו. "אני מפחדת - כבר חודשים אני מתחננת שיתגברו את האבטחה על נפתלי, והוא אומר לי תעזבי. אף אחד לא מקשיב לי!", כתבה בנט.

"אני גם יודעת שלא מספרים לי הכל, אבל המעט שראיתי הספיק לי - צלבי קרס מרוססים על הפנים שלו בשלטים בכל הארץ, אגרוף בגב בוועידת עיתון הארץ בשנה שעברה, אנשים אלימים עם שנאה בעיניים שמגיעים לכנסים שלו, צורחים לו דיברי שטנה", כתבה אתמול. גם השר עצמו התייחס לנושא, כשטען כי "השמאל לא למד כלום מרצח רבין".