בנט (צילום: פלאש 90 תומר נאוברג)
בסביבת בנט משיבים אש בתוך הנגמ"ש | צילום: פלאש 90 תומר נאוברג

הקרב על "צוק איתן" לא נגמר - והקרב על משרד הביטחון ככל הנראה רק התחיל: לאחר ששר הביטחון משה (בוגי) יעלון טען הבוקר (שלישי) כי בנט "מוקצה" בגלל התנהלותו במבצע בעזה, יו"ר הבית היהודי דרשולחשוף את הפרוטוקולים מדיוני הקבינט על מנת להוכיח שיעלון התנגד להשמדת המנהרות. הקרב בין השניים, שנמשך כבר תקופה ארוכה, נוגע גם בשאלה מי יכהן בתפקיד הבכיר לאחר הבחירות - בהנחה שנתניהו יקים את הממשלה הבאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השר עצמו הגיב לדברים בעמוד הפייסבוק שלו: "בוגי, תן הוראה לפרסם את תוצאות חקירת צוק איתן.התעוררתי הבוקר בוושינגטון למתקפה רעשנית של השר בוגי יעלון נגדי - 'פוליטיקה בזמן מלחמה" אתה קורא לזה שירדתי לשטח, נפגשתי עם קצינים, והבאתי לקבינט שוב ושוב את הפעולה להשמדת המנהרות שהצילה את תושבי הדרום. למה היום? מה קרה? דווקא כשאני בשליחות מדינית בנושא איראן? לבוגי הפתרונים".

בנט שב וטען כי יעלון התנגד לפעולת המנהרות: "במשך שלושה שבועות, עשרה קבינטים במהלך המלחמה, דרשתי לצאת
לפעולת המנהרות. אתה סירבת בוגי. סירבת. תושבי הדרום היו בסכנה, ואתה סירבת. והצבעת נגד היציאה לפעולת המנהרות ובעד קבלת הסכם הפסקת האש עם חמאס כשמנהרות היו מוכנות לפעולה. הסיבות היו מחרידות בעיני. לגיטימיות, אבל מוטעות, בוגי".

בנט ויעלון, ארכיון (צילום: פלאש 90)
בנט ויעלון, ארכיון | צילום: פלאש 90

"השר יעלון צריך לדבוק באמת, לא הכל קמפיין"

"אתה יודע את האמת בוגי, אתה יודע אותה מצויין - גם וועדת חוץ וביטחון שביצעה חקירה מקיפה בנושא יודעת את האמת. במקום להמשיך לירות בנגמ"ש, אני מבקש שהוועדה תפרסם את תוצאותיה באופן מיידי. שיתפרסמו הפרוטוקולים הרלוונטיים של המלחמה. זה חשוב לעתיד שלנו, זה חשוב לאזרחי ישראל. הסכנה יכולה לחזור על עצמה", הוסיף בנט.

בסביבת בנט הגדירו את דברי יעלון בריאיון לגלי צה"ל כ"מתקפות נמוכות ופוליטרוקיות מצד מי שאחראי על בטחון אזרחי ישראל".  "בעת שהשר בנט נמצא בשליחות מדינית בחו"ל, בוגי חייב להבין שחיילי צה"ל הם לא סטיקר הבחירות שלו, והשימוש בהם בקמפיין בחירות אינו מוסרי ואינו ראוי. גם אם שר הביטחון חושש מחשיפת האמת על תפקודו בניהול המלחמה, שקרים והשמצות הם
לא פתרון. השר יעלון חייב לדבוק באמת, מדובר פה בחייהם של אזרחי ישראל. לא הכל קמפיין, מדובר באיש שאחראי על חייהם של תושבי המדינה", הוסיפו בסביבת יו"ר הבית היהודי.

יעלון אמר הבוקר בריאיון לאפי טריגר בגלצ כי "גם ראש הממשלה וגם אנוכי נאלצנו לצאת פומבית בביקורת על התנהלותם של חלק מהשרים בקבינט במהלך המבצע. מי שמנסה לעשות פוליטיקה ממלחמה, מבחינתי הוא מוקצה". יעלון, שסירב לנקוב מפורשות בשמו של בנט, סירב להגיד האם בנט הוא מועמד ראוי לתפקיד שר הביטחון, והדגיש כי הדבר תלוי בשיקולים הקואליציוניים.