מתקפות הדדיות חריפות בין נתניהו ללבני אתמול (ראשון), שעות אחרי הפיגוע שבו נפצע חרדי בן 27 בכיכר ספרא בירושלים. זמן קצר לאחר האירוע הגיבו בליכוד ואמרו כי "הפיגוע בירושלים התרחש כמה שבועות לאחר שציפי לבני, המועמדת הנסתרת של מפלגת העבודה לראשות הממשלה, אמרה שוב כי היא מוכנה לשקול את חלוקת ירושלים. אם ציפי ובוז׳י ירכיבו ממשלת שמאל -  חמאס יהיה בלב ירושלים".

לבני לא נשארה חייבת והשיבה: "לראש ממשלה לא אמור להיות איזה גבול? מישהו שאומר לו 'תעצור', נפגע כאן אזרח של מדינת ישראל, לא רוקדים על הדם, לא מנצלים בציניות כל אירוע של טרור כדי לתרגם אותו לקולות בקלפים? ואז חשבתי לעצמי: אין לו גבול כי זה מה שהוא עושה כל השנים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני צריכה לספור עד עשר לפני שאני מתחילה לדבר כאן", אמרה לבני במפגש "מהפך על הבר" עם מצביעים פוטנציאליים במושב ביתן אהרון שבשרון. "שמענו על פיגוע דקירה בירושלים, אבל כשיצאתי מהאירוע השני ונכנסתי לאוטו ראיתי את תגובת הליכוד. לא יודעת אם ראיתם את הדבר הזה...קודם כל, עובדתית - זה לא נכון. זה עוד סוג של שקר היסטרי. אני מניחה שנתניהו מריח את ההפסד בבחירות".

צפו בריאיון המלא של לבני (צילום: פלאש 90)
"רוקד על הדם". נתניהו ולבני | צילום: פלאש 90

יחד עם לבני, נכחה באירוע גם חברת הכנסת שלי יחימוביץ'. השתיים התייחסו לדוח המבקר הנוגע למשבר הדיור שצפוי להתפרסם עוד השבוע. "לא צריך את דוח המבקר בשביל לדעת שנושא הדיור הוזנח עד כדי כך שבלתי אפשרי לזוג צעיר לבנות פה בית. אנחנו אומרים משהו ברור: המדינה לא צריכה להרוויח כסף מהקרקעות, הרווח שלנו יהיה הבית שלכם".

יחימוביץ' הוסיפה: תוצאות דוח הדיור ברורות. אנחנו מרגישים את תוצאותיו על בשרם של הורינו ושל ילדינו. אנחנו רוצות לטפל ולרפא - יש לנו את החיבור העוצמתי שמאפשר את זה. אנחנו בחיבור פוליטי שיש בו תכלית, לא חיבור לשם חיבור אלא כזה שנותן לנו עוצמה פוליטית. יש לנו חלופה לממשלת נתניהו - נעביר מן העולם את הממשלה הרעה הזאת".