בר שלום. "מנהלת כושלת" (צילום: יוזמת ז'נבה, חדשות)
בר שלום בכנס אמש | צילום: יוזמת ז'נבה, חדשות

אחרי הצהרת מפלגת ש"ס כי יתמכו בנתניהו לראשות הממשלה, ראש מועצת הנשים של המפלגה, הרבנית עדינה בר שלום, הביעה אמש (שני) הסתייגות מהאידיאולוגיה של הימין ואמרה: "אני מפחדת מההשלכות שיהיו לממשלת ימין קיצונית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרבנית עדינה בר שלום, כלת פרס ישראל ובתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל, השתתפה במפגש שקיימה יוזמת ז'נבה במשרדיה בתל אביב ל-30 פעילים פוליטיים ממפלגות שונות, בהן הליכוד, המחנה הציוני והמפלגות החרדיות והתייחסה לנושא המדיני, למערכת הבחירות ולסוגיית ערביי ישראל.

"אנחנו לא רוצים מדינה דו-לאומית", הדגישה בר-שלום, "אך אם נמשיך במצב הקיים - לשם נגיע. הרבה דם נשפך פה ומדי כמה שנים יש עוד מלחמה. החלופה היחידה היא שתי מדינות לשני עמים. ככל שעובר הזמן נגיע להסכם גרוע יותר".

בר-שלום סיפרה כי הצטרפה ליוזמת ז'נבה לאחר קבלת ברכתו של אביה על כך. "אם יהיה מהלך מדיני בממשלה הבאה, ש"ס, דרעי והח"כים ידחפו בכל הכוח. הם הלכו עם אבא בעניין הזה. היחידי שלא הלך בדרכו של אבא הוא אלי ישי. אבא אהב את אלי ישי, אך לא אהב את דרך הימין. ישי חבר לאלו שעולים להר הבית, דבר שאבא אסר לחלוטין. אלו שעולים להר הבית גורמים לשפיכות דמים".

עוד התייחסה בר שלום לערביי ישראל ואמרה כי "משום מה שכחנו שאנחנו גרים במדינה שחיים בה גם ערבים וקיפחנו את הזכויות שלהם. אין להם שמות של רחובות, החיים שלהם נראים נורא. זה משריש בתוכם את השנאה. במקום שהם ישמשו גשר לפלסטינים, הם נמצאים במקום שהם לא יודעים איך לבחור. אילו מדינת ישראל הייתה יודעת לעגן את זכויותיהם כמו שצריך, לא היינו בבעיה כזו".