סירב להצעת נתניהו. אראל סג"ל (צילום: חדשות 2)
סירב להצעת נתניהו. אראל סג"ל | צילום: חדשות 2

לאחר שראש הממשלה הציע לו את המקום ה-11 ברשימת הליכוד והיה נדמה שעיתונאי נוסף מצטרף לפוליטיקה, קיבל היום (שישי) אראל סג"ל החלטה שלא להצטרף למפלגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סג"ל נפגש הבוקר עם נתניהו ובתום שיחתם הודיע לו שהוא מסרב להצעה. סג"ל אמר שמעולם לא הסתיר את דעותיו כאיש ימין ותומך של ראש הממשלה, אבל הוא חש שבשלב הזה יתרום יותר בעולם העיתונות והכתיבה.

אתמול, עם פרסום הידיעה, סג"ל הגיב בהומור לדברים: "לא קרה היום כלום, אין תגובה". סג"ל הוסיף, בריאיון משותף עם חברי להקתו "נאג' חמאדי" אצל יואב קוטנר כי הוא "חייל של רוקנרול - אני לא עוזב את הלהקה הזו".

עיתונאי שגם מזמר (צילום: חדשות 2)
עיתונאי שגם מזמר | צילום: חדשות 2

ככל הידוע נתניהו טרם החליט את מי לשריין במקום ה-23 ברשימה, שנמצא גם כן לשיקול דעתו, אם כי ההערכה היא שנתניהו ינסה לשריין במקום זה אישה. על נתניהו להגיש את שמות המועמדים לשריונים עד ליום רביעי הקרוב - ה-28.1, אז תיסגר רשימת המועמדים לכנסת.

סג"ל בן ה-44 החל את דרכו בתקשורת בעיתון "מעריב" בשנת 1999, ולאחר מכן עבר לעיתון "מקור ראשון" ולרדיו ללא הפסקה. בשנים האחרונות סג"ל נמנה על להקת העיתונאים "נאג' חמאדי", לצד עבודתו כשדרן ברדיו "גלי ישראל", בערוץ 20 ובערוץ הראשון כאחד ממגישי "מבט" ו"מבט לילדים".

"לא נעשתה פנייה רשמית". דמידוב (צילום: תיאטרון גשר)
"לא נעשתה פנייה רשמית". דמידוב | צילום: תיאטרון גשר

דמידוב ישוריין?

בשבוע שעבר פורסם לראשונה בחדשות 2 כי נתניהו בוחן אפשרות לשריין מקום לשחקן התיאטרון ישראל (סשה) דמידוב ברשימת הליכוד לכנסת. דמידוב, בן 57, נולד בברית המועצות ועלה לישראל בשנת 1990, ונחשב לאחד משחקני התיאטרון המוערכים בישראל וזוכה לפופולריות רבה בקרב ציבור העולים ובציבור הכללי. דמידוב מסר בתגובה כי לא נעשתה אליו פנייה רשמית.

לפני כשבועיים, לראשונה בתולדות המדינה, פנה נתניהו כיו"ר מפלגת הליכוד לציבור הרחב - וביקש ממנו להמליץ על מועמדים שיאיישו את רשימת המפלגה לכנסת הבאה. "אזרחי ישראל, חברות וחברים יקרים", כתב נתניהו בפייסבוק ובטוויטר, "אשמח לקבל מכם הצעות ורעיונות לבחירת מועמדות או מועמדות".