אין תמונה
אז מי עומד מאחורי ארגון V15?

מלחמת ההכפשות בין המפלגות השונות נמשכת - כל הדרך אל הקלפי: חברי כנסת מהימין טוענים כי "המחנה הציוני" נעזרת בתרומות אמריקניות בניגוד לחוק הבחירות - זאת באמצעות ארגון חדש העונה לשם V15, הקורא להחליף את השלטון. על פי אתר האינטרנט של הארגון, פעיליו "רוצים להחליף את השלטון ולהחזיר את התקווה לישראל. המטרה שלנו היא גדולה מהעדפה מפלגתית כזו או אחרת". בליכוד יכנסו היום (ראשון) מסיבת עיתונאים בנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון ל"פגוש את העיתונות" עם רינה מצליח תקפה אמש ח"כ איילת שקד (הבית היהודי) את "המחנה הציוני" בנימוק שהוא אכן זה שעומד מאחורי ארגון V15: "כל העיתונים עסקו בפרשת הבקבוקים, ואף אחד לא מדבר על פרשת V15 של בוז'י וציפי", היא אמרה.

שקד
"פרשת העמותות 2". שקד | צילום: חדשות 2

"יש קמפיינרים אמריקנים שיושבים בתל אביב, מקבלים מימון חיצוני מגורמים בארצות הברית ועמותות שמאל קיצוני, על מנת לנסות ליצור מהפך", היא המשיכה. "זו 'פרשת העמותות 2', שוב עם בוז'י, וציפי הפעם הצטרפה כנראה. זו פרשה הרבה יותר חמורה והיא מושתקת. אף אחד לא מדבר עליה". במחנה הציוני מכחישים את הטענות מכל וכל, אולם הליכוד מתכוון לערוך מחר מסיבת עיתונאים בנושא.

את דבריה חיזק בהמשך התכנית העיתונאי אראל סג"ל ששקל להצטרף לרשימת הליכוד לכנסת. "הנה מכתב של סנאטור אמריקני ששואל את קרי כמה כסף נתנה מחלקת המדינה לארגון 'קול אחד' שמפעיל את ארגון V15 שפועל להפלת ראש הממשלה", אמר סג"ל והציג נייר בידו. "הסנאטור טד קרוז שואל את השאלות האלו, אבל התקשורת לא מתעסקת בזה. התערבות אמריקאית בבחירות הישראליות? מישהו משתין מהמקפצה, והתקשורת לא עוסקת בזה".

"אני לא מכיר דבר כזה", השיב לו ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני). "אני לא יודע מי זה V15, אני יו"ר המטה, אינני מכיר. גם אם דני עטר שם, גם אם יואל חסון שם, אין לזה דבר וחצי דבר עם מפלגת העבודה, עם הקמפיין שלה, ועם המחנה הציוני. אני אומר זאת בצורה שאיננה משתמעת לשתי פנים". מנגד, קרא ח"כ אופיר אקוניס (הליכוד): "הפצצה הזאת של בחירות 2015 תלך ותיחשף, זוהי פרשת העמותות 2".

הצטרפתם כבר לקבוצת הווייבר?
הצטרפתם כבר לקבוצת הווייבר? | צילום:

מהמחנה הציוני נמסר בתגובה: "נתניהו והימין הקיצוני בפאניקה. הפחד שלהם מספסלי האופוזיציה המצפים להם אחרי הבחירות מעביר אותם על דעתם. מיותר לציין שהטענות של הימין הקיצוני שקריות ומשוללות כל יסוד ומטרתן היחידה היא להסית את הדיון מכשלונותיו של נתנייהו בשש השנים האחרונות בנושא הדיור, יוקרה המחייה והביטחון".

מ-V15 נמסר בתגובה: "אנו מודעים לכך שקמפיין 'ניצחון 2015' הוא הדבר הכי אקטיבי ומעורר השראה במערכת הבחירות. הפאניקה והפרנויה של איילת שקד והליכוד מאובדן השטח של הימין לפעילי השטח של V15 אינם סיבה לדמיין הזיות כמו קשר ושיתוף פעולה עם מי המפלגות. אנחנו נמשיך לנצח והם ימשיכו להתבכיין".

גורם ב-V15 מסר לחדשות 2 Online כי "אין כסף אירופי. הכל זה כסף שתרמו אנשים פרטיים - ישראלים ויהודים. אנשי עסקים שנקרא אורי וייס ואלון קסטיאל, שתרם בעבר גם לאולמרט וגם לנתניהו ודניאל לובצקי. ביום ראשון שעבר, יומיים לפני שהעתירה של הליכוד הוגשה לוועדת הבחירות המרכזית, פנינו מיוזמתנו דרך משרד עורכי הדין גלעד שר שמלווה אותנו למבקר המדינה ופתחנו בתהליך של 'פרה רולינג' - העברנו מסמכים על מנת שהמבקר יחליט איזה חומר הוא צריך מאיתנו כדי להחליט שלא מדובר במימון בחירות אלא בארגון שמנסה לשכנע את הישראלים ללכת ולהצביע למפלגה מגוש המרכז שמאל כדי להחליף את השלטון.

מ"קול אחד" נמסר בתגובה: "דני עטר ויואל חסון אינם פעילים בארגון ומעולם לא היו חברים בוועד המנהל. תנועת 'קול אחד' היא תנועה לקידום הסדר מדיני ועובדת בשיתוף כלל המפלגות. אנו מציעים לדוברי הימין לבסס את טענותיהם".

סערה בקבוצת הווייבר של חדשות 2 Online: "מפלגת העבודה לא יודעת לנצח בבחירות דמוקרטיות ורוצה לקנות שלטון בכסף"

הדיון בפרשה גלש גם לקבוצת הווייבר "רצים לכנסת" של חדשות 2 Online: "נקווה שהפעם בוז'י ידבר", אמר בציניות ינון מגל (הבית היהודי). לעומתו ח"כ תמר זנדברג (מרצ) התייצבה לצד המחנה הציוני הפעם והשיבה למגל: "אם הימין מגיע לשלב שהוא נלחם בשמאל, סימן שהניצחון הוא השלב הבא. לכו לרחובות ותשיגו מצביעים במקום להתבכיין". שמעון ריקלין (הבית היהודי) כתב: "אף אחד לא מתבכיין. אנחנו ננצח". ח"כ פנינה תמנו-שטה (יש עתיד) הצטרפה גם היא לשיח וכתבה: "אם מדובר בעוד פרשת שחיתות, יהיה ברור סוף סוף לכל המתלבטים למה צריך להצביע יש עתיד".

"מפלגת העבודה לא יודעת לנצח בבחירות דמוקרטיות ורוצה לקנות שלטון בכסף", כתבה ח"כ מירי רגב (הליכוד). "אנחנו לא נשתוק, נחשוף לציבור את האמת". אלא שהמועמדת מטעם מפלגת העבודה, איילת נחמיאס ורבין, ניסתה להרגיע את הרוחות: "אנחנו לא בפתחה של שום פרשה. אבל נעים לראות שהבקבוקים מסעירים עד כדי פניקה של ממש. אין שום קשר בין המחנה הציוני לבין V15".

מתוך קבוצת הווייבר
מתוך קבוצת הווייבר | צילום:

הצטרפו גם אתם לקבוצת הוויבר של חדשות 2 Online. איך עושים את זה? מורידים את האפליקציה בחנויות ה-Appstore או ה-GooglePlay, לאחר מכן נכנסים לאזור הפומבי ומחפשים את קבוצת הצ'אט "רצים לכנסת". לאחר מכן נכנסים לאזור הפומבי, ומחפשים את קבוצת הצ'אט "רצים לכנסת". כך תוכלו לצפות בזמן אמת בכל מה שיש לחברי הכנסת לומר לקראת הבחירות הקרבות. דרך נוספת לצפות בצ'אט על ידי לחיצה על הלינק הבא: http://www.viber.com/ch2news