אריה דרעי סולח לנתניהו: לאחר שהצהיר השבוע בגלוי כי מפלגתו תתמוך בנתניהו לראשות הממשלה, מסביר יו"ר ש"ס בריאיון סלפי מיוחד מה הביאו לשינוי העמדות. "אמרתי שאנחנו מרגישים כמשפחה אחת גדולה", ציין. "אנחנו מקווים שהפעם ביבי ישמור על ש"ס וילך עימנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הזכרתי בגעגוע גדול את מנחם בגין ז"ל שהרים את כבודם של המזרחים, הן מבחינת המסורת והן מבחינת הטיפול בשיקום השכונות", הסביר דרעי. "באופן טבעי אנחנו רוצים את הליכוד ורוצים שהמועמד מטעמם יהיה ראש ממשלה". עם זאת, יו"ר ש"ס לא ציין במפורש כי "ימליץ" עליו לתפקיד בפני הנשיא, בכל תוצאה שתתקבל.

"לצערי הרב נתניהו העדיף בעשר השנים האחרונות את משפחת לפיד על פנינו - פעם את טומי ופעם את יאיר", אמר דרעי. "הפעם אנחנו אומרים לביבי: 'אנחנו רוצים אותך ראש ממשלה, אבל רוצים אותך ביבי בגין ולא רוצים אותך עוד פעם ביבי לפיד".

"הלך איתנו לבחירות"

לפני כשנה, עם אישור חוק הגיוס, עמד דרעי לצדו של יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג ואמר כי הוא המועמד המועדף על ש"ס לראשות הממשלה. את השינוי בעמדות שחל בתקופה האחרונה, הסביר דרעי בשינויים שחלו במפה הפוליטית. "היינו באופוזיציה ועברנו תקופה מאד קשה", טען. "המשימה שלנו הייתה להפיל את הממשלה של נתניהו, מכיוון שהוא בחר ללכת עם בנט ועם לפיד נגדנו ונגד השכבות החלשות והציבור החרדי. לכן עשינו כל מאמץ שבעולם כדי להפיל אותו".

נתניהו, ארכיון (צילום: פלאש 90)
"נתניהו חזר בתשובה" | צילום: פלאש 90

יו"ר ש"ס ציין כי המהפך חל עם החלטתו של ראש הממשלה ללכת לבחירות. דרעי אף רמז כי המהלך בו נקט נתניהו בוצע במשותף יחד עם ש"ס. "נתניהו עצמו הלך לבחירות ואף הלך איתנו ביחד לבחירות הללו", אמר. "הוא גם הסכים להוריד את המע"מ על מוצרי יסוד, להעלות את שכר המינימום, לתקן, להחזיר את הסטטוס קוו שהיה - והציבור שלנו רוצה את נתניהו. גם כשאני רואה את מפת הגושים, אני רואה שלנתניהו יש גוש יותר גדול. נתניהו חזר בתשובה, וכפי שאומרים - במקום שבעלי תשובה עומדים צדיקים גמורים אינם יכולים לעמוד בו".

"ש"ס תהיה הפתעת הבחירות"

על פי סקר חדשות 2 מאמש, של מינה צמח ומנו גבע ממכון מדגם, נכון להיום זוכה ש"ס בשישה מקומות בכנסת. אולם הנתון הזה לא מדאיג במיוחד את יושב ראש המפלגה. להיפך. דרעי מאמין כי כוחה של מפלגתו עוד צפוי להתחזק. "ראיתם את האנרגיות בכנס שנערך ביד אליהו", אמר. "אין עוד תנועה או מפלגה שיש לה דבר כזה. בכנס היו רק פעילים, אך ברחבי הארץ התקיימו כנסים ובהם נכחו אלפי נשים. אחרי פורים הפעילים צפויים לצאת לשטח. הם הולכים לבקר בחצי מיליון בתים ואת התוצאות תראו בקלפי".

"אני אומר לכם שש"ס תהייה ההפתעה של הבחירות", הבטיח דרעי. "אני לא מוכן בשלב זה לדבר על אפשרות של כישלון מכיוון שאני רואה את ההצלחה. ואחרי פורים - ש"ס תמשיך לצמוח, בעזרת השם".