בליכוד מגיבים בתקיפות לממצאים שהוצגו בדוח מבקר המדינה בדבר ההוצאות במעון ראש הממשלה. במסיבת עיתונאים שכינס עו"ד דוד שמרון המייצג את משפחת נתניהו, טען כי העובדות שהוצגו בפתח הדוח אינן מדויקות ובשל כך לא הובאה עמדת ראש הממשלה ומשרדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי שמרון, "הטענות שהובאו בדוח לא נבדקו על ידי המבקר כשורה. לדעתנו, המבקר לא פנה בניגוד למתחייב לראש הממשלה בכדי לברר את העובדות. לנתניהו לא ניתנה זכות התגובה לעניינים הללו ועמדתנו לא הובאה. אם היו הדברים היו נבדקים, המבקר היה מבין שאין בעיה משפטית או מהותית בעניין ההוצאות".

עו"ד שמרון אף הסביר כי המבקר לא ביצע השוואה להוצאות מעון ראש הממשלה בתקופת כהונתם של קודמיו בתפקיד, דוגמת אהוד אולמרט, אריאל שרון ואהוד ברק. בהמשך הבהיר שמרון כי העניינים שבהם דן דוח המבקר כבר תוקנו על ידי ראש הממשלה שהנחה את הגורמים הרלוונטיים ליישם את כל ההערות.

מני נפתלי. מבקש חקירה נוספת נגד רה"מ (צילום: חדשות 2)
"ההוצאות עלו בתקופתו", נפתלי | צילום: חדשות 2

"להשוות לבית הנשיא"

בהמשך דבריו מחה עו"ד שמרון על האופן שבו הוצגו הוצאות המעון וטען כי לציבור לא הוצגה "התמונה הנכונה" בכדי לשפוט את הדברים. "צריך לזכור שבית ראש הממשלה אינו בית פרטי", אמר. "מדובר במעון רשמי שכמו בית הנשיא, משמש לפגישות עבודה, אירועים ממלכתיים, ובכל יום עשרות אורחים מגיעים אליו בענייני עבודה. הבית עובד באופן אינטנסיבי ובתחומיו פועלים עשרות עובדים.

"ההשוואה המתבקשת לפיכך אינה בין בית פרטי של אזרח כזה או אחר אלא למקום כמו בית הנשיא". לאחר מכן הציג שמרון שמרון תרשים המתאר הפרשים גבוהים בין הוצאות בית הנשיא בתקופת כהונתו של שמעון פרס, בהשוואה למעון ראש הממשלה.

שמרון ביקש להבהיר כי על אף הדברים שצוינו בדוח המבקר, ההוצאות במעון ראש הממשלה ירדו באופן משמעותי ב-2013 וכן בשנת 2014. הוא אף ערך השוואה בין שנת 2009 לבין ההוצאות שנרשמו בשנת 2011-2012, בהן חלה עלייה משמעותית בהוצאות.

הוא טען כי השנים שבהן חלה עלייה בהוצאות הן אלו שבהן כיהן מני נפתלי, מי שלאחרונה הלין על תנאי העסקתו במעון, כאב הבית. "כידוע, נפתלי נמצא בעיצומו של סכסוך משפטי, ואמינותו תיבדק בהמשך. אין ספק שיש שלנתון הזה ישנן השלכות על השתלשלות האירועים".

 לדבריו של שמרון הצטרפה גם ח"כ מירי רגב שטענה כי הטענות בדוח המבקר הינן בגדר המשך ישיר לרדיפה התקשורתית כלפי ראש הממשלה נתניהו. "מקריאת הדוח עולה כי ההר הוליד טיפות אף. המבקר עצמו מעיד כי מצבו הפיזי של מעון ראש הממשלה נמצא במצב ירוד - את זה התקשורת לא מספרת.

רגב הוסיפה כי "לא נעשתה שום השוואה למעון הנשיא או ראשי ממשלה קודמים. מדובר ברדיפה רבת שנים של ראש הממשלה ומשפחתו שכל מטרתה פגיעה אישית בנתניהו והסחת הדעת מהנושאים הבוערים שעומדים על סדר היום בבחירות הקרובות".