דוח הוצאות מעון ראש הממשלה שפרסם אחר הצהריים (שלישי) מבקר המדינה - חודש בלבד לפני הבחירות לכנסת ה-20 - גורר תגובות חריפות במערכת הפוליטית. במפלגות השמאל והמרכז מיהרו לתקוף את ראש הממשלה והאשימו כי התנהלותו נהנתנית ומנותקת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הנהנתנות המופקרת של נתניהו במעון ראש הממשלה היא לפני הכל שיקוף מדויק של הניתוק המוחלט של הממשלה הזאת מאזרחי המדינה ואימוץ נורמות מושחתות של רפובליקת בננות", אמרה יושבת ראש מרצ זהבה גלאון. "ההיבט הפלילי המוצג בדוח הוא חשוב, אבל הוא טפל ביחס להיבט הערכי-מוסרי".

גלאון הדגישה כי בכוונתה ליזום חקיקה בכנסת הבאה שתקבע תקרת הוצאות בתקציב מעון ראש הממשלה. "אם ראש הממשלה יחליט להזמין סושי ב-12 אלף ש"ח ויחרוג מהתקציב, שיממן את הסושי מכיסו", אמרה.

מעון ראש הממשלה בירושלים (צילום: נתי שוחט, פלאש 90, חדשות)
הבית שבמוקד הדוח | צילום: נתי שוחט, פלאש 90, חדשות

"אני מתבייש שזה ראש הממשלה שלי"

"דוח המבקר מצייר תמונה שאזרחי ישראל כבר מבינים מזמן", נמסר ממפלגת יש עתיד. "ברחוב בלפור בירושלים יושב אדם מנותק שהבעיות האמיתיות של אזרחי ישראל הן הדבר האחרון שמעניין אותו. מה שחשוב זה מצב האזרחים ולא מצב השטיחים".

"ראוי שבמקום שראש הממשלה יעסוק בדירת השרד שלו ובכספי הציבור היוצאים על מנת לתחזק אותה, הוא יפעל ביתר צניעות לפירוק מונופול מנהל מקרקעי ישראל בכדי שכל אזרח ואזרחית במדינה יוכלו לרכוש דירה", נמסר ממפלגת כולנו בראשות משה כחלון. "אזרחי המדינה לא היו חולמים אפילו לבקש מיליוני שקלים מהמדינה בכדי לממן את הוצאות הביגוד והמזון שלהם ובשלב התחלתי היו מסתפקים בזכות לקורת גג".

"כבר מזמן הבנו שהמודל של ביבי ושרה איננו עליזה ומנחם בגין, אלא מרי אנטואנט ולואי ה-16", אמר חבר הכנסת איתן כבל, יושב ראש מטה הבחירות של המחנה הציוני. "הבעיה איננה באורח החיים של המשפחה הקיסרית. ביבי צריך ללכת הביתה לא בגלל הגלידה במקרר שלו, אלא בגלל המקרר הריק של 2.5 מיליון עניים. לא בגלל סידורי הפרחים בעשרות אלפי שקלים, אלא בגלל העלבון של 700 אלף מקבלי שכר מינימום. לא כעונש על האחוזה בקיסריה, אלא כדי לעשות צדק עם כל מי שלא מסוגל לרכוש דירה של חדר וחצי".

"אני מתבייש שזה ראש הממשלה שלי", תקף ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) את התנהלותו של ראש הממשלה בריאיון לחדשות 2. "מדובר באדם שהושיט את ידו לקופה הציבורית למימון חייו הראוותניים וגם שיקר לציבור. לפני יומיים הוא הוציא את הסרטון שמראה כמה הוא מסכן בשעה שנתוני הדוח מראים אחרת. הוא גם מושחת וגם שקרן".

לקריאת הדוח המלא