אחרי נתק של חודשים, התייצבו היום (חמישי) גם יו"ר מפלגת "יחד" אלי ישי ויו"ר ש"ס אריה דרעי לעימות של חדשות 2. דרעי הטיח בישי האשמות קשות - "היית מעז להקים מפלגה משלך אם הרב עובדיה היה בחיים?" - וישי הוכיח אותו בחזרה - "לא זה מה שלימד אותנו מרן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

כשנטען בפני השניים כי לפני שלוש שנים, לפני הבחירות האחרונות הציגו כלפי חוץ מצג שווא של ידידות וחברות אך מאז רק תקעו אחד לשני סכינים בגב, השיב ישי: "ניסינו ובדקנו כל אפשרות ללכת ביחד, אבל הגעתי למסקנה שצריך לעשות משהו חדש".

דרעי היה לוחמני בתשובתו. "אם הרב עובדיה היה חי, אף אחד לא היה מעלה בדעתו להקים מפלגה חדשה", אמר. בעוד ישי מחייך למשמע הדברים, הדגיש דרעי כי "כשהופענו כאן יחד, מרן עוד היה בחיים והוא חשש ממנו מפני שהוא ידע איך הוא מתייחס למי שפורש".

ישי לא נשאר חייב. "אריה, זה לא מה שלימד אותנו מרן", אמר. "בסגנון כזה לא היינו מדברים מול הרב עובדיה יוסף".

במהלך העימות בין השניים הדגיש כל אחד מהם שהוא ממשיך דרכו האמיתי של הרב עובדיה יוסף ז"ל. "האם במשך 30 שנה הכניס מרן גורמים כמו אנשי כהנא או הבית היהודי?", הטיח דרעי בישי. "זה סילוף דרכו של מרן. הרי הרבנים שעכשיו הוא הולך איתם מהחוג הלאומי, מרן נאבק איתם כל השנים. אני מאד מצר שבגלל אגו ובגלל יצרים אישיים ישי הולך והורס את מפעלו של מרן".

ישי השיב: "איש איש על פי עמדותיו, ועל פי העצות שהוא מקבל מהרבנים שלו. אמשיך את מורשתו של מרן".