דיכטר וחוטובלי: הקרב הסתיים?
דיכטר וחוטובלי: הקרב שאינו נגמר | צילום:

בית המשפט העליון קיבל הערב (שלישי) את הערעור שהגיש אבי דיכטר, והורה לחדש את ספירת הקולות מהפריימריז של מפלגת הליכוד - זאת כדי להכריע באופן סופי מי ישובץ במקום ה-20 ברשימת המפלגה לכנסת - דיכטר או ציפי חוטובלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מוקדם יותר היום ערער ראש השב"כ לשעבר דיכטר לבית המשפט העליון על ההחלטה להקפיא את הספירה החוזרת של קולות הפריימריז, לפיה ח"כ ציפי חוטובלי תתפוס את המקום ה-20 ברשימה על חשבונו.

דיכטר טוען שבמהלך הספירה המחודשת אמש, נספרו רק כ-70 אחוז מהקלפיות מהן עלה יתרון של 1,114 קולות לטובתו. כך, חודש פחות ארבעה ימים מאז שנערכו הבחירות המקדימות, עדיין לא ברור כיצד תיראה רשימת הליכוד לכנסת הבאה.

"יש לסיים את הספירה ולהוציא את הצדק לאור אחת ולתמיד", כתב דיכטר בעמוד הפייסבוק שלו. "לא ברור מדוע ציפי חוטובלי אשר דרשה ספירה מחדש רק לפני שבועיים, כעת מתנגדת לכך בתוקף. בערעור לעליון נבקש לספור פעם אחת, באופן יסודי, את כל הקלפיות ולשים סוף לסאגה הזו, שרק פוגעת בליכוד".

ההחלטה על הספירה המחודשת התקבלה בשבוע שעבר בעקבות דיווחים על אי דיוקים וקולות שלא נספרו. עיקר המחלוקת היה בין הח"כים דיכטר לחוטובלי, שכל אחד מהם טען כי השיג יותר קולות מהשני. בסופו של דבר נמצא כי ח"כ חוטובלי קיבלה יותר קולות ושובצה במקום ה-20, לעומת דיכטר ששובץ במקום ה-26 שנחשב לא ריאלי.