האזינו לקטע מתוך הפרק החדש (צילום: פלאש 90, חדשות)
זריקת עידוד, חוטובלי | צילום: פלאש 90, חדשות

בית הדין של הליכוד, בראשות חבר הכנסת לשעבר מיכאל קליינר, פנה היום (שלישי) ליועץ המשפטי של התנועה והודיע לו כי אם לא יימצא פתרון פוליטי לשיבוצם של ח"כ ציפי חוטובלי וראש השב"כ לשעבר אבי דיכטר עד יום שישי, בית הדין ידרוש ספירה חוזרת של כל הקולות בפריימריז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההודעה מטעם בית הדין מגיעה במסגרת עתירה שהגיש דיכטר, לאחר שאתמול קבעה ועדת הבחירות של הליכוד כי חוטובלי תקודם למקום ה-20, ואילו דיכטר יידחק למקום ה-26 ברשימת המפלגה לכנסת.

ראש הממשלה בנימין נתניהו טרם הודיע האם ישבץ את דיכטר במקום ה-11 ברשימה. עד כה סירב ראש השב"כ לשעבר לקבל שריון על ידי ראש הממשלה וביקש לעמוד לבחירה. הצבתו במקום ה-26 ברשימה מעמידה את כניסתו לכנסת הבאה בספק גדול על פי הסקרים האחרונים.

יתנגד לחוק? דיכטר (צילום: פלאש 90 מארק ישראל סאלם)
מידרדר ברשימה, דיכטר | צילום: פלאש 90 מארק ישראל סאלם

אתמול החליטה ועדת הבחירות של הליכוד לקבל את הערעור שהגישה סגנית השר, ח"כ ציפי חוטובלי, לתוצאות הבחירות המקדימות שנערכו לפני יותר משבועיים במפלגה.

חוטובלי, שטענה לאי סדרים בהליך ההצבעות, הביעה שביעות רצון על ההחלטה שצפויה להשאיר אותה בכנסת - גם בקדנציה הבאה. "אני מברכת על אומץ הלב של ועדת הבחירות לעשות צדק עם רצון הבוחר ולתקן את אי הסדרים שנפלו בהליך הבחירות", אמרה חוטובלי לאחר קבלת ההחלטה.

עוד הוסיפה חוטובלי כי "אין לי ספק כי חלק גדול מהפגמים שנפלו בהליך נבעו משיטת ההצבעה הידנית שהזמינה טעויות אנוש רבות כטעויות חישוב והקלדה אותן חשפנו בהליך הערעור. הדבר החשוב ביותר כעת הוא לדאוג להצלחת הליכוד בבחירות".

היא הוסיפה כי "כמו תמיד אני מגויסת להצלחת תנועת הליכוד כדי שנוביל את המדינה גם אחרי ה 17 במרץ. לאורך הערעור הדגשתי כי אין יריבות אישית ביני ובין אבי דיכטר ואני בטוחה שגם הוא יוכל להיות חלק מהנבחרת בכנסת הבאה".