ראש הממשלה נתניהו פרסם היום הודעה חריפה וחריגה בה "הזהיר" את המצביעים שהערבים נוהרים לקלפיות וכי קיימת סכנה לשלטון הימין - מה שגרר מיד תגובות חריפות: ח"כ אחמד טיבי (הרשימה הערבית המשותפת) תקף את נתניהו ואמר כי דבריו נובעים מפחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"נתניהו בפאניקה. הוא מסית נגד המצביעים הערבים שמנצלים את זכותם הטבעית והדמוקרטית ככל אזרח. נתניהו והליכוד מפחדים - ולכן אני קורא לציבור הערבי לצאת לקלפי עוד ועוד כדי שביבי ימשיך להיות בפאניקה. השינוי בפתח", אמר טיבי.

"ממה הם מפחדים?", תהו חבריו של טיבי לרשימה. "נתניהו פרסם לפני זמן קצר סרטון בו הוא מזהיר, אחוז אימה, מפני אחוזי ההצבעה הגבוהים באוכלוסייה הערבית, ליברמן קרא להצביע לכל מפלגה ציונית - ממרצ עד אליו, רק לא לערבים, והמתנחלים זורמים משעות הבוקר לקלפיות בישובים הערביים, כדי לשבת שם ולהראות לכולם מי הבוס".

יו"ר הרשימה המשותפת מצביע (צילום: דוברות הרשימה המשותפת)
איימן עודה מצביע, הבוקר | צילום: דוברות הרשימה המשותפת"תרשו לנו להרגיע אתכם, פנו חברי הרשימה למצביעים. "אנחנו מתכוונים להיות הכוח השלישי בגודלו בכנסת הבאה ואנחנו מעודדים את הציבור הערבי לצאת ולהצביע. כל מנדט שלנו יהיה מנדט של שלום ושוויון, של צדק חברתי ושל צדק לאומי. ולבסוף, המנדטים שלנו, בניגוד למנדטים של הימין, יהיו מנדטים שיפעלו למען כל הציבורים - גם למען אלו שלא יצביעו לנו".

ח"כ שלי יחימוביץ' הגיבה בעמוד הפייסבוק שלה לפוסט החריג של נתניהו: "אין מנהיג מערבי שהיה מעז להוציא מפיו טקסט גזעני כזה". יחימוביץ' ענתה לגולש ששאל אותה מה דעתה על הפוסט של נתניהו ואמרה: "תאר לעצמך ראש ממשלה/נשיא בכל מדינה דמוקרטית שהיה מזהיר ששלטונו בסכנה כי, למשל, 'מצביעים שחורים נעים בכמויות לקלפי'? מחריד, נכון? ובכלל נראה לי שמה שמטריד את ביבי שאזרחי ישראל נעים בכמויות לקלפי, ופשוט רוצים להחליף אותו באופן דמוקרטי."

גם בארגון V15 תקפו את הצהרתו של נתניהו והכחישו את הטענות לפיהן סייעו להסיע מצביעים ערבים לקלפיות. "בעוד כשעה ייכנס ראש הממשלה המפוחד והמבוהל מסיבת עיתונאים בה ילהג על אוטובוסים דמיוניים של V15 שמסיעים בוחרים ערבים", ציינו בארגון. "ארגון V15 מודיע כי הוא לא הפעיל היום שום מערך אוטובוסים ומתנדבי הארגון לא פועלים כלל במגזר הערבי".

"ארגון V15 קורא לכלל אזרחי ישראל - מתנחלים וערבים, דתיים וחילונים, קשישים וצעירים, לנצל את זכותם הדמוקרטית ולהביא לקץ שלטונו כהונתו הכושלת של נתניהו", הוסיפו.


נתניהו : "מעוותים את רצון הבוחר"

ראש הממשלה בנימין נתניהו השיב לטיבי כעבור זמן קצר ואמר: ״הפסול הוא לא בהצבעת האזרחים הערבים בפני עצמה, אלא בכך שכסף ענק מחו״ל של עמותות שמאל וממשלות זרות מביא אותם בהמוניהם לקלפי בצורה מאורגנת. בכך מעוות הרצון האמיתי של כלל הבוחרים אזרחי ישראל לטובת השמאל״.

יו״ר ישראל ביתנו, שר החוץ אביגדור ליברמן, כתב בעמוד הפייסבוק שלו בתגובה כי ״גם נתניהו יודע שאם הערבים נעים בכמויות אל הקלפי - רק ליברמן חזק יעצור אותם!״.

"טקטיקת בחירות צינית"
הפוסט של נתניהו שחולל סערה | צילום:

"שלטון הימין בסכנה", כתב מוקדם יותר נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו. "המצביעים הערבים נעים בכמויות אל הקלפי. עמותות השמאל מביאות אותם באוטובוסים. לנו אין V-15, יש לנו צו 8, יש לנו רק אתכם. צאו אל הקלפי, תביאו את החברים ובני המשפחה, הצביעו מחל כדי לסגור את הפער בינינו לבין מפלגת העבודה", הזהיר ראש הממשלה.

חברת הכנסת מירי רגב אמרה כי "המגזר הערבי מגיע להצביע ומעלה את אחוז ההצבעה. אוטובוסים של V15 מביאים אותם בהמוניהם אל הקלפי, במטרה להפיל את ממשלת הימין.  אני קוראת לכל אחת ואחד מכם לצאת ולהצביע 'מחל' ולצמצם את הפער ביננו לבין השמאל כדי למנוע מצב שבוז׳י יהיה ראש ממשלה".