בנט משיב אש: יו"ר הבית היהודי הגיב היום (שלישי) להאשמות שהפנו כלפיו עיתונאים, שלפיהן היה אחראי לטבח בכפר כנא שבלבנון ב-1996, בזמן ששימש קצין ביחידת מגלן. הוא קשר בין האירוע שבו היה מעורב לכוונה לפתוח בחקירה פלילית נגד לוחמי גבעתי שפעלו ברפיח במהלך מבצע "צוק איתן", בשעות שאחרי חטיפת הקצין הדר גולדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בימים האחרונים יצאתי להגנת לוחמי גבעתי לאחר שדובר על חקירה פלילית על תפקודם תחת אש לאחר חטיפת הדר גולדין ז"ל בידי החמאס", אמר בנט בוועידת סחר החוץ של משרד הכלכלה. "קבעתי באופן ברור שלגבורה לא תהיה חקירה ושללוחמי גבעתי מגיע צל"ש - ואז החל קמפיין מתואם נגדי על אחריותי לכאורה לטבח".

"יצאתי ללבנון כדי להגן על תושבי הצפון, אני לא מתנצל על זה, אני גאה בזה", אמר על מעורבותו בהסתבכות של צה"ל בכפר כנא. "בימים הקרובים בטח ימשיכו לתקוף אותי על מה שעשיתי במגלן ובסיירת מטכ"ל. שיתקפו אותי כמה שהם רוצים, אבל את לוחמי גבעתי תעזבו למען השם בשקט".

"אני לא מבין מה האינטרס של ישראלי כלשהו להשקיע זמן בלהכפיש את שמם של הלוחמים האמיצים ביותר בעולם עם ערך רעות שאין כמוהו בעולם", הוסיף השר. "מי שעושה את זה ללוחמי צוק איתן יש לו חוש צדק מעוות, הוא מעולם לא היה בשדה הקרב ואין לו מושג מה הלוחמים הקריבו בשבילו. לכן תתעסקו איתי, אל תתעסקו עם לוחמי צוק איתן. תנו להם כבוד ולא עו"ד, תבקשו מהם סליחה כי עשו להם עוול גדול, גמלו רעה תחת טובה"

"עזבו את הלוחמים" (צילום: דובר צה"ל)
"עזבו את הלוחמים" | צילום: דובר צה"ל

עיתונאים טענו: בנט היה מעורב בתקרית שהובילה לטבח

הסערה החלה לאחר שבסוף השבוע הפנה כתב "ידיעות אחרונות" יגאל סרנה אצבע מאשימה כלפי בנט, אז קצין צעיר ביחידת מגלן, ואמר כי הוא היה מעורב בתקרית בכפר כנא ב-1996 שבה פתח צה"ל באש ארטילרית כבדה ממנה נהרגו עשרות תושבים.

הטור חולל סערה שהובילה לחילופי האשמות בין בנט לעיתונאים, וגם לפרסום מכתב תמיכה של עשרות קציני היחידה בבנט שהגנו עליו וטענו שפעל באופן מקצועי וראוי.

אמש אף תוגברה האבטחה סביב השר בנט, ככל הנראה עקב הפרסומים האחרונים בפרשה גם באתרים ערביים, שם האשימו כי בנט הוא האחראי הישיר לטבח.

"גאה שעמדתי בראש כוח של 67 לוחמים"

בנט הגיב לסערה אתמול - ותקף את העיתונאים: "גיבורי המקלדת הלכו לארכיונים ושלפו אירוע מלפני 20 שנה, אז אני אספר לכם על כפר כנא ועל מבצע ענבי זעם: אני גאה שעמדתי בראש כוח של 67 לוחמים".

"רדפנו אחרי משגרי טילים ובאיזשהו שלב התגלינו", הוסיף בנט. "חיזבאללה ירו עלינו, צה"ל השיב אש למקורות הירי וכמובן שחיזבאללה התקינו את המשגרים בתוך אוכלוסייה אזרחית ולצערנו נהרגו אזרחים".

בעמוד הטוויטר שלו הגיב בנט לעיתונאי רביב דרוקר שתקף אותו ואמר: "אני זוכר איפה הייתי בלילה ההוא ב-1996. הייתי עם החיילים שלי, בעומק לבנון, מול האויב. ואיפה אתה היית?".

וואטסאפ
צילום:

"בנט נלחץ מהצום - ובגלל זה פרצה מלחמת יום כיפור"

ויכוח סוער בנושא התעורר גם בקבוצת הוואטסאפ של חדשות 2, הח"כים והמועמדים בפריימריז. ח"כ איילת שקד שיתפה ידיעה ובה מגנים קצינים לשעבר על בנט, והמתמודד בבחירות המקדימות של המפלגה, שמעון ריקלין, מיהר ללגלג על העיתונאים שיצאו נגד בנט: "בהמשך לבדיקת עברו הצבאי של בנט, מתברר כעת שרק בגלל שהוא נלחץ מהצום, פרצה מלחמת יום כיפור".

וואטסאפ
צילום:


אלדד יניב, המתמודד בפריימריז של מפלגת העבודה, כתב: "בנט הוא קצין קרבי עתיר זכויות שהשתתף במלחמות ישראל והוא לא זקוק למליצי אומץ. אפשר לבחור להשאיר את קציני צה"ל והלוחמים מחוץ לקטטה הפוליטית".