שבוע לפני שאזרחי ישראל ילכו לקלפיות, מציג סקר חדשות 2 פער הולך וגדל בין המחנה הציוני לליכוד: סקר של מכון מדגם, מינה צמח ומנו גבע בשיתוף עם iPanel וסטט-נט מראה שהרצוג ולבני מקבלים 25 מנדטים לעומת 21 לנתניהו. אלא שבעוד שלאחרון יש קואליציה אפשרית, המצב לגבי הרצוג אינו ברור לפי שעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי הסקר, הרשימה המשותפת עדיין עם 13 מנדטים וכך גם הבית היהודי שמתחזקת במנדט. יש עתיד של יאיר לפיד נשארת על 12 מנדטים וכולנו של משה כחלון עם 8 מנדטים, כפי שהיה גם בסקר הקודם. ש"ס מתחזקת במנדט ל-7.

אביגדור ליברמן וישראל ביתנו נשארים עם 6 מנדטים וכך גם יהדות התורה. מרצ נחלשת במנדט ל-5 ויחד של אלי ישי עוברת את אחוז החסימה עם 4 מנדטים - כמו בסקר הקודם.

סקר בחירות
צילום:
סקר בחירות
צילום:

שאלת ההתאמה לתפקיד ראש הממשלה: נתניהו מקבל לפי הסקר 49 אחוזים - בעלייה של 2% בהשוואה לסקר הקודם - ויצחק (בוז'י) הרצוג זוכה לתמיכה של 36% - 8% יותר מבסקר הקודם.

סקר בחירות
צילום:

עד כמה בטוחים הנשאלים שאכן יצביעו בעוד שבוע לאותה מפלגה שציינו בסקר?

67% מהנשאלים שהשיבו שיצביעו למחנה הציוני - בטוחים שיעשו זאת בעוד שבוע . בליכוד - 78% בטוחים לגמרי בבחירתם. רק 51% מאלו שהשיבו שיצביעו לבית היהודי בטוחים שיצביעו כך גם ביום הבחירות. ברשימה המשותפת - מדובר על 93%. ביש עתיד - 61% בטוחים בבחירה. 30% מאלו שהשיבו שיצביעו לכולנו של משה כחלון בטוחים שיעשו זאת גם בעוד שבוע.

סקר בחירות
צילום:

ממצביעי ש"ס - 75% בטוחים שיצביעו למפלגתו של דרעי בקלפי. לא פחות מ-91% מאלו שאמרו לנו שיצביעו לליברמן - בטוחים שיצביעו לו גם בהמשך. גם ביהדות התורה בטוחים מאוד - 93% מהנשאלים בטוחים בהצבעה שלהם. מרצ - 86%.

סקר בחירות
צילום:

בסקר השתתפו 1,003 מרואיינים המהווים מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה הבוגרת בישראל בגילאי 18+. טעות הדגימה המירבית +-3%.