עימות ללא מנצחים: יממה לאחר העימות הגדול של בחירות 2015, שנערך בחדשות 2, מתפרסם הערב (שישי) סקר מיוחד ב"אולפן שישי", והוא מלמד מה חשב קהל הצופים על שמונת ראשי המפלגות שהתייצבו באולפן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהסקר, שנערך על ידי מכון מדגם, מנו גבע וד"ר מינה צמח, בשיתוף אייפנל וסטט-נט, עולה כי 31% מהנשאלים היהודים חשבו שתואר "המנצח בעימות" לא מגיע לאף אחד מהמועמדים. בקרב הנשאלים הערבים התוצאה שונה לחלוטין: 59% חשבו שיו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה, הוא המנצח הגדול של העימות.

סקר: המנצחים של העימות
סקר: המנצחים של העימות | צילום:

הסקר המיוחד החל להיערך מיד לאחר סיום העימות ששודר בחדשות 2 והוא נמשך עד שעות הצהריים היום. 609 מרואיינים בני 18 ומעלה המהווים מדגם מייצג ארצי של כלל הצופים בעימות השתתפו בסקר. 25% מהנשאלים היהודים טענו כי יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, הוא המנצח הגדול של העימות, ו-15% סבורים כי יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, היא המפסידה בעימות. עם זאת, 19% מהנשאלים השיבו כי אף אחד מהמועמדים לא יכול להיחשב למפסיד הגדול של העימות.

המנצח והמפסידה בקרב נשאלים יהודים
המנצח והמפסידה בקרב נשאלים יהודים | צילום:

57%: נתניהו והרצוג טעו בסירובם להשתתף בעימות

במסגרת הסקר שאלנו גם אם נתניהו והרצוג צדקו או טעו בסירובם להשתתף בעימות. 57% סברו כי השניים טעו בהחלטתם, 33% השיבו כי הם צדקו, ו-10% מהנשאלים אמרו כי הם לא יודעים אם היעדרותם של ראשי המפלגות מהעימות הייתה מוצדקת או לא.

נתניהו מאשר: היו מגעים עם הרצוג (צילום: פלאש 90, מרים אלשטר)
המפסידים הגדולים: נתניהו והרצוג | צילום: פלאש 90, מרים אלשטר

ועד כמה השפיע העימות על החלטת האזרחים במי לבחור? 60% טענו כי העימות לא השפיע כלל על החלטתם, 26% העידו על עצמם כי העימות חיזק את כוונות ההצבעה למפלגה שתמכו בה, 7% השיבו כי הם שינו את כוונות ההצבעה שלהם בעקבות העימות, 4% סיפרו כי העימות החליש את כוונות ההצבעה למפלגה שבה הם תמכו ו-3% השיבו: "לא יודע".

סקר: היעדרותם של נתניהו והרצוג
סקר: היעדרותם של נתניהו והרצוג | צילום:

רשימת המנצחים בעימות בקרב הנשאלים היהודים: 25% יו"ר הבית היהודי בנט, 10% יו"ר כולנו כחלון, 10% יו"ר יש עתיד לפיד, 8% יו"ר ישראל ביתנו ליברמן, 5% יו"ר הרשימה המשותפת עודה, 5% יו"ר ש"ס דרעי, 3% יו"ר מרצ גלאון, 2% יו"ר יחד ישי.

רשימת המנצחים בעימות בקרב הנשאלים הערבים: 59% יו"ר הרשימה המשותפת עודה, 6% יו"ר יש עתיד לפיד, 3% יו"ר הבית היהודי בנט, 3% יו"ר כולנו כחלון, 3% יו"ר ש"ס דרעי, 3% יו"ר מרצ גלאון, יו"ר ישראל ביתנו ליברמן 1%.

מיהם המפסידים הגדולים של עימות 2015?

רשימת המפסידים בעימות בקרב הנשאלים היהודים: 15% יו"ר מרצ גלאון, 14% יו"ר ש"ס דרעי, 14% יו"ר יש עתיד לפיד, 10% יו"ר ישראל ביתנו ליברמן, 9% יו"ר יחד ישי, 7% יו"ר הרשימה המשותפת עודה, 5% יו"ר הבית היהודי בנט, 3% יו"ר כולנו כחלון.

סקר: המפסידים של העימות
סקר: המפסידים של העימות | צילום:

רשימת המפסידים בעימות בקרב הנשאלים הערבים: 51% יו"ר ישראל ביתנו ליברמן, 8% יו"ר הרשימה המשותפת עודה, 8% יו"ר הבית היהודי בנט, 5% יו"ר יחד ישי, 4% יו"ר יש עתיד לפיד, 3% יו"ר ש"ס דרעי, 1% יו"ר כולנו כחלון, 0% יו"ר מרצ גלאון.

העימות בין ליברמן ועודה (צילום: חדשות)
המנצח והמפסיד בקרב נשאלים ערבים | צילום: חדשות