שעות ספורות לאחר פרסום התוצאות הראשוניות בפריימריז בבית היהודי, חברת הכנסת איילת שקד הגיבה לראשונה על ניצחונה בבחירות המקדימות - בקבוצת הווייבר של חדשות 2 Online. "כשנשים מובילות, המדינה מרוויחה", כתבה שקד בקבוצה.

רוצים להתעדכן בזמן אמת בכל מה שיש לחברי הכנסת לומר? הורידו את האפליקציה בחנויות Appstore או GooglePlay. לאחר מכן כנסו לאזור הפומבי, וחפשו את קבוצת הצ'ט "רצים לכנסת" והצטרפו לקבוצה.

דרך נוספת לצפות בצ'ט על ידי לחיצה על הלינק הבא:

http://www.viber.com/ch2news

חברת הכנסת מהבית היהודי כתבה את הדברים בתגובה לברכה המצולמת שהעלתה לקבוצה מירי רגב (הליכוד), שבה איחלה לה שתיכנס לממשלה הבאה. "איילת את מלכה, אני שמחה בשבילך וגאה בך", אמרה רגב. "שבעזרת השם בממשלה הבאה יהיו כמה שיותר נשים. אוהבת אותך ובהצלחה".

המנצחת הגדולה. ח"כ איילת שקד (צילום: פלאש 90)
הגיבה על הניצחון. שקד | צילום: פלאש 90

שקד צפויה להיות ממוקמת במקום השלישי, מיד אחרי יושב הראש נפתלי בנט ואורי אריאל. בנט יכול לשריין מועמד מטעמו במקום השלישי, אך הדבר יהווה פגיעה וחוסר אמון בשקד, שמכהנת כיו"ר הסיעה, ועל כן נמוכים הסיכויים שיעשה זאת. בנט, אגב, זכה בבחירות לראשות המפלגה ברוב של למעלה מ-90% בקרב מול המתמודד שמעון אור.

על פי התוצאות שפרסמה המפלגה, שקד קיבלה כ-53 אלף נקודות, וסגן שר הדתות הרב אלי בן דהן קיבל 52 אלף נקודות. במקום החמישי, על פי תוצאות הפריימריז, נמצא יו"ר ועדת הכספים של הכנסת ניסן סלומינסקי, ואחרי השר לאזרחים ותיקים אורי אורבך. במקום השביעי בשלב זה ישוריין העיתונאי לשעבר ינון מגל, ואחריו חברת הכנסת שולי מועלם, בצלאל סמוטריץ' (משוריין מפלגת תקומה), ניר אורבך שזכה במועמדות מטעם מרכז המפלגה, ולאחריהם הח"כים המכהנים מוטי יוגב ואבי וורצמן.

העשירייה הראשונה המסתמנת
העשירייה הראשונה | צילום:

בנט על התוצאות: "לא ירחק היום שננהיג את המדינה"

לא רק שקד הפגינה אושר למשמע התוצאות: ראש מפלגתה נפתלי בנט טען כי "היום עשינו היסטוריה, אני רוצה להודות לחברי הבית היהודי על האמון שנתנו בי להוביל את המפלגה הזו שוב. זה לא דבר מובן מאליו ואני ניגש בחרדת קודש למשימה הזאת".

לדבריו, "מתקרב היום שבו הבית היהודי ינהיג את מדינת ישראל, כי אין ברירה אחרת. הבחירות הקרובות הן בין מחנה המתנצלים למחנה של מי שגאה להיות יהודי וציוני".

"אם לפני שנתיים הייתי אומר לכם שהמפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה תהיה השנייה בגודלה במספר החברים בישראל, הייתם אומרים שזאת בדיחה", הוסיף בנט. "זו נבחרת של ותיקים שהציבור מאמין בהם ומענק לכולם כהונה נוספת, וחדשים שמזרימים דם חדש למפלגה".