פחות מ-45 שעות לפתיחת הקלפיות, ונראה כי מערכת הבחירות המתישה גובה מחיר גם מהפוליטיקאים שמתרוצצים מזה שלושה חודשים בין ריאיונות, עימותים ומפגשים עם תומכים. בריאיון לתחנת הרדיו "קול ברמה" הבוקר (ראשון) קראה איילת שקד למי שרואה את עצמו כתומך ימין להצביע לליכוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שקד, מחברות הסיעה הבולטות בבית היהודי, קראה למצביעים לבחור דווקא במפלגה המתחרה: "אני קוראת לכל מי שימני, כל מי שמאמין בארץ ישראל, תורת ישראל ועם ישראל להצביע לליכוד". לאור תמיהתו של המגיש מוטי לביא מיד תיקנה את עצמה: "לבית היהודי".

שקד לא הייתה הראשונה שטועה בלשונה ביישורת האחרונה לפני פתיחת הקלפיות. אמש בתכנית "פגוש את העיתונות" עומתו לראשונה ראש הממשלה נתניהו וראש האופוזיציה הרצוג. לאחר שראש הממשלה שאל את הרצוג מדוע גינה את הבנייה בירושלים בזמן שהוא נאבק באיום האירני, ענה לו הרצוג - "מי ששם את ירושלים על המוקד כשאיש לא מדבר על חלוקתה זה בנימין נתניהו, הוא בכל בחירות עושה את זה וגורם לשיח בינלאומי מיותר", וטעה גם הוא בלשונו כשאמר: "אני אשמור על נתניהו מאוחדת".

האם לפיד שותף טבעי של נתניהו?

ראש הממשלה צחק באולפן על אמירתו של הרצוג, אך לא התייחס אליה ישירות. רק לאחר השידור כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "תזכורת להרצוג: לא צריך לשמור על אחדות נתניהו, צריך לשמור על אחדות ירושלים".

גם נתניהו מצידו אינו חף מטעויות. בריאיון ל"רדיו דרום" ביום שישי האחרון מעד נתניהו בלשונו כשכינה את יושב ראש יש עתיד יאיר לפיד שותף טבעי. "אם אנשים שרוצים בי כראש ממשלה יצביעו ליכוד, הפער ייסגר וארכיב ממשלה רחבה עם השותפים הטבעיים שלנו", אמר. "אני כמובן מצפה לראות מהשותפים הטבעיים שלנו, מכחלון ומלפיד, שהם יצביעו בשבילנו ולא כפי שאני שומע ממספר 2 של כחלון שהוא עושה עסקה עם הרצוג".

בתגובה לדברים מיהרו בליכוד להבהיר כי "תוך הדיבור ציין בשגגה ראש הממשלה את השם 'לפיד' במקום השם 'ליברמן'". עוד ציינו כי "עמדתו החד משמעית של ראש הממשלה היא שיש עתיד היא מפלגת שמאל מובהקת. הליכוד לא יישב בממשלת אחדות עם העבודה ולפיד".