סערה בעקבות סרטון חדש של הליכוד: בסרטון שפורסם הערב (חמישי) מוצגים עובדי מדינה כשהם יושבים לצד מחבל חמאס ב"קבוצת תמיכה". הדמויות: "עובד נמל", "עובדת ברשות השידור" ו-"בעל חברת סלולר לשעבר" ש"נפגעו" מפעולותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחת הדמויות, "שייקה", שלבוש כעובד נמל ומציג עצמו כ"מנהל מחלקת תה", אומר בסרטון: "הייתי עובד שלוש שעות בשבוע והמשכורת - 50, 60 אלף לפני בונוסים. עד שהגיעה הרפורמה. פתאום היינו צריכים לעבוד, להתחיל לתת שירות לציבור, זה נורא".

"שלום, אני ריבקי, ואני פה בגלל ביבי", מציינת דמות נוספת. "מה אנחנו נגיד, עובדי הגבייה של רשות השידור? ממי נגבה עכשיו סתם כסף?".

"לפני ביבי הייתה לי חברת סלולר", אומרת דמות אחרת. "לקחנו מהישראלים כמה כסף שרק רצינו; ואז הגיע ביבי. גמר אותנו, גמר. אפילו הייתי צריך למכור את הטיגריס הלבן שלי". לקראת סוף הסרטון מופיע "איש חמאס" רעול, שאומר: "אני מוסטפא אבו-לוטי מחמאס עזה ואני פה בגלל ביבי". יצוין כי לוטי, בערבית, משמעה "הומו".

תוך דקות גרר הסרטון תגובות נזעמות ברשת. יושבת-ראש מרצ זהבה גלאון תקפה את נתניהו: "אני מורידה את הכובע בפני ראש הממשלה, שהגיע לשיא חדש של אבדן עשתונות עם הסרטון החדש בכיכובו, בו הוא משווה בצורה בזויה בין עובדי רשות השידור לבין מחבלי החמאס, ומציג את שניהם יחד כחברים בקבוצת 'נפגעי הממשלה שלו'. אגב, השם של החמאסניק בסרטון הוא 'אבו-לוטי', שזה אבו-הומו למי שלא יודע. כי אם כבר חוסר טעם, אז למה לא להשתמש גם בעלבונות הומופוביים על הדרך".

יונה ויזנטל, יושב הראש הזמני של רשות השידור, אמר גם הוא כי "עובדי רשות השידור עברו מספיק. הסרטון ממש מיותר ומקומם".

מהליכוד נמסר: "מדובר בתשדיר שסוקר כמה מהישגי הממשלה אשר נעשה בהומור לרגל חג הפורים. לא הייתה שום כוונה להשוות מישהו לחמאס ולא לפגוע בעובדים רבים ומסורים. הסרטון לא ישודר יותר ואנו מתנצלים אם מישהו נפגע".