יושב ראש הכנסת לשעבר, אברהם בורג, השתתף היום (שבת) בכנס שערכה מפלגת חד"ש בנצרת, על רקע של האיחוד המסתמן בין המפלגות הערביות לקראת הבחירות לכנסת ה-20. מדובר באירוע יוצא דופן, שכן בורג שומר על אורח חיים דתי ומקפיד לשמור שבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי בורג, הוא החליט לקחת חלק באירוע מאחר ומדובר בפיקוח נפש. "זאת הפעם הראשונה בחיי שאני נמצא באירוע פוליטי בשבת", אמר בורג בכנס.
"התחושה שלי ושל רבים נוספים היא שיש פיקוח נפש לשמירת החיים הקולקטיביים בישראל ופיקוח נפש כזה מצדיק להגיע בשבת", הוסיף חבר מפלגת העבודה לשעבר.

בימים האחרונים התנהלו מגעים אינטנסיביים בין אנשי בל"ד לבין הרשימה הערבית המאוחדת. "אם נצליח להתגבר על המכשולים והקשיים אני חושב שעוד הערב נכריז על אחדות בין שני הצדדים", מסר מקור המקורב למשא ומתן.

את הדברים אישר ח"כ וואסל טהא (בל"ד), שהוסיף כי גם עניין המנדטים והסדר של חברי הכנסת ברשימה המיוחלת לא מהווה מכשול בפני האחדות. "העניין הוא לא מי נמצא בראש הרשימה. מה שמעניין אותנו ברגע הזה להצליח להגיע לאחדות בכל מחיר. ח"כ טהא ציין כי למפלגתו אין בעיה אם ח"כ איברהים צרצור (רע"מ-תע"ל) הוא זה שיעמוד בראש הרשימה.

מאז ההכרזה על ההחלטה ללכת לבחירות, יצא הציבור הערבי במסע באמצעות כלי התקשורת במגזר על מנת לאחד את המפלגות הערביות ברשימה אחת. אך למרות המאמצים וההתערבות של ועדה מתווכת לא הצליחו הצדדים להגיע להסכמה. היום, כאמור, אם לא יהיו שינויים ברגע האחרון, יתאפשר סוף סוף האיחוד המיוחל.