ה"שקופים" ליד מרכז הקניות
ה"שקופים" ליד מרכז הקניות | צילום:

מפלגת ש"ס יצאה לקראת הבחירות בקמפיין ה"שקופים", שנועד לפנות למעמד הנמוך ולהדגיש את מצוקתם. במסגרת הקמפיין, שכבר הספיק לעורר מחלוקת, פרסו היום (שני) פעילי המפלגה שלט חוצות גדול סמוך לקניון עזריאלי בו נכתב "בצפון תל אביב חוגגים, בדרום נאבקים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפעילים, לבושים בחולצות הנושאות את הכיתובים "גם אני שקוף" ו"אני נאמן למרן", חילקו לעוברים ולשבים פיתות עם הכיתוב "לפיד דואג לסושי, אנחנו דואגים ללחם. המהפכה חוזרת!". במפלגה הדגישו כי יעד החלוקה לא נבחר באקראי: מגדלי עזריאלי מייצגים לדבריהם את "החלוקה בעיר בין יושבי מסעדות פאר לשקופים, בין צרכני לחם אחיד לזוללי סושי".

קמפיין ש"ס: פיתה מול הסושי של לפיד
הפיתות שחולקו לעוברים ושבים | צילום:

"אנחנו מזכירים את שר האוצר המודח לפיד, שהיה  כישלון מהדהד, מנהיג של מפלגה מדושנת ונואשת שמנסה לעשות סיבוב פוליטי באמצעות התגוללות על ש"ס", טענו במפלגה. "לפיד מעניק שיעור יומי בהתחסדות וצביעות - יאיר לפיד מודה בעצמו בכך שמטרתו היא לדאוג למעמד הביניים".

יו"ר המפלגה אריה דרעי טען כי לפיד התעלם מהילדים הרעבים במהלך כהונתו: "יאיר, עד לפני כמה חודשים היית שר האוצר במשך שנתיים. בשנתיים האלו דאגת רק למעמד הביניים.  בשנתיים האלו, 900,000 ילדים רעבים שקופים הלכו לישון כל לילה עם דמעה של רעב".

השלטים שהוצבו ברמת אביב
השלטים שהוצבו ברמת אביב | צילום:

לפני כשבוע במסגרת הקמפיין, נתלו שלטי חוצות ברחבי רמת אביב, ועליהם נכתב: "אם אתה גר ברמת אביב, אל תצביע לנו. אם אתה עובד בשביל מי שגר ברמת אביב: רק ש"ס. המהפכה חוזרת".

עדינה בר שלום, העומדת בראש מועצת הנשים המייעצת למפלגת ש"ס, התגוררה בעצמה עד לפני חצי שנה ברמת אביב. בר שלום הופתעה לשמוע מחדשות 2 Online על הקמפיין החדש של מפלגתה הקורא לתושבי רמת אביב שלא להצביע לש"ס, וטענה כי מדובר בשגיאה מצד מפלגתה: "הרבה ממצביעי ש"ס הם מרמת אביב. חבל שהם טעו כך. גרתי שם, יש שם המון ספרדים טובים, אוהדי ש"ס"